Wolbrom

W dniu 12 maja 2021 r. około godziny 19:00, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o wypadku motocykla i samochodu osobowego w miejscowości Dłużec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zderzenie samochodu osobowego z motocyklem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. Był to kierujący motocyklem. Ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

Działania strażaków polegały na: udzieleniu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie (wywiad ratowniczy, badanie urazowe, opatrzenie zranionej nogi, wsparcie psychiczne), zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

W kolejnej fazie działań usunięto z jezdni plamę substancji ropopochodnej za pomocą sorbentu. Poszkodowany kierowca motocykla został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Olkuszu.

W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolbromiu, jeden zastęp z OSP w Dłużcu,  Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Komenda PSP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agnieszka Tyc
2 lat temu

Motocyklistę, jego rodzinę lub kogoś kto go zna i może pomóc w kontakcie proszę o wiadomość priv lub : agatyc.agatyc@gmail.com