Nieco ponad rok temu w Olkuszu rozpoczęto akcję bezpłatnego czipowania psów. Jest to część programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami, realizowanego przez miejscowy magistrat. Do tej pory elektronicznie oznakowanych zostało około 500 psów.
Celem pilotażowego projektu jest ograniczenie bezdomności zwierząt. W ubiegłym roku miejscy radni przeznaczyli 35 tys. złotych na oznakowanie 1000 psów w systemie Safe Animals. To międzynarodowa baza danych o zaczipowanych zwierzętach. Rejestrując tam swojego czworonoga, zwiększamy szansę na jego odnalezienie, gdy zaginie.
Właściciele psów z terenu miasta i gminy Olkusz cały czas mogą korzystać z darmowego znakowania swoich pupili. Wystarczy tylko przedstawić świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie. Elektroniczne oznakowanie prowadzone jest w olkuskich gabinetach weterynaryjnych. – Kontynuujemy akcję, gdyż została ona bardzo pozytywnie oceniona przez właścicieli czworonogów. Pragniemy podkreślić, iż czipowanie jest w 100 procentach bezpieczne dla zwierząt. Sam zabieg jest bardzo prosty, a potencjalna korzyść ogromna – zapewnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.
Gdzie można oznakować psa? Oto lista gabinetów weterynaryjnych biorących udział w programie:
- Olkusz, ul. Armii Krajowej 34
- Olkusz, ul. Jana Kantego 4A
- Olkusz, ul. Marii Konopnickiej (pętla)
- Olkusz, ul. Ogrodowa 14
- Zederman 93
najpewniejsza to sterylizacja a nie czipowanie, bo cóz mi z tego że zaczipowany sie znajdzie jak zdąży po drodze z 50 psiątek zmachać.
„Sam zabieg jest bardzo prosty, a potencjalna korzyść ogromna – zapewnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.”
Prosimy trochę więcej w temacie, np. zginął mi pies zaczipowany i co mam robić aby go odnaleźć, gdzie się udać, do kogo się zwrócić … no i co rozumieć pod określeniem ” potencjalna korzyść ogromna” …
Teraz czip, a za kilka lat jak większość psów będzie zaczipowana wróci podatek od posiadania psa gdyż wszystkich płatników będą znali.