Powiat

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego: udział może w nim wziąć każdy, kto mieszka w Małopolsce i ma ukończone 16 lat.

Jak już informowaliśmy, w obecnej edycji pula za realizację zwycięskich zadań wynosi 14 mln złotych. Środki podzielono na dwie pule: ogólnowojewódzką (6 mln złotych) oraz regionalną (8 mln złotych). Małopolska została podzielona także na cztery regiony: tym razem powiat olkuski znalazł się w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym (obejmującym Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski i miechowski).

Na stronie internetowej www.bo.malopolska znajduje się wykaz wszystkich zadań. Znajdziecie tam również zadania obejmujące swym zasięgiem nasz powiat.

Każdy może oddać dwa głosy: jeden na zadanie regionalne (zgłoszone w regionie, w którym się mieszka) oraz jeden na zadanie ogólnowojewódzkie: „Mieszkaniec ma maksymalnie 2 głosy, ale nie musi z tego prawa korzystać. Jeśli odda tylko 1 głos, na zadanie regionalne lub ogólnowojewódzkie, to zostanie on zaliczony. Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy 1 osoba odda 2 głosy na jeden typ zadania lub w ogóle więcej niż 2 głosy. Przykładowo, jeśli mieszkaniec odda 2 lub więcej głosów na zadania ogólnowojewódzkie, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadania regionalne, o ile jest oddany prawidłowo, pozostaje ważny. Analogicznie sytuacja wygląda, jeśli 2 lub więcej głosów jest oddane na zadania regionalne. Wówczas wszystkie te głosy będą nieważne. Głos oddany na zadanie ogólnowojewódzkie, o ile jest oddany prawidłowo, będzie zaliczony” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Głosować można na trzy sposoby: elektronicznie (na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl), korespondencyjnie (na adres Urzędu Marszałkowskiego lub jednej z agend) albo wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do jednej z urn.

Istotne są terminy! Każdy, kto skorzysta z głosowania w formie tradycyjnej (pocztą lub wrzucając kartę do urny), musi bowiem zdążyć do 16 czerwca. Z kolei osoby głosujące drogą elektroniczną mają czas do 18 czerwca: „Typ głosowania i przypisane im daty są kluczowe – wszystkie głosy, które zostaną oddane przed lub po wskazanych terminach, będą nieważne. Jeśli więc będziesz chciał wypełnić papierową kartę do głosowania w sobotę, 17 czerwca, to nie będziesz mógł już oddać ważnego głosu w tym trybie (stacjonarne urny i korespondencyjne głosowanie będzie możliwe tylko do 16 czerwca, do godz. 16.00). Wtedy jedyną szansą będzie zagłosowanie przez Internet” – czytamy na stronie UMWM.

Warto głosować, jako że w poprzednich edycjach BO Małopolski w powiecie olkuskim zwyciężyło łącznie 21 zadań. Wśród nich znalazł się szereg projektów dotyczących różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym (dzieciom i dorosłym), zadania związane z organizacją warsztatów i dodatkowych zajęć dla uczniów, reaktywacja zespołu „Małe Zedermianki”, udział uczniów w zespołach folklorystycznych, Małopolska Akademia Futbolu dla Małopolski Zachodniej, wsparcie szkółek siatkarskich czy wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i zakup kriokomory dla Wojewódzkiego Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu.

Zwycięzców poznamy do końca września.

Lista zadań, karty do głosowania, wykaz miejsc w których znajdują się urny do głosowania oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne są na bo.malopolska.pl

fot. UMWM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze