Wczoraj około godz. 9.20 dyżurny Komisariatu Policji w Bukownie otrzymał informację od dyspozytorki pogotowia ratunkowego, że w jednym z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego znajdują się zwłoki noworodka. Na miejscu okazało się, że nie żyje 4, 5- miesięczny chłopczyk. Dzieckiem opiekowało się dwoje rodziców, u których badanie wykazało obecność alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Olkuszu wszczęła w tej sprawie śledztwo.

33-letnia matka dziecka miała we krwi około 0, 90 promila alkoholu, jej konkubent- ojciec dziecka- prawie dwa promile. Z wyjaśnień kobiety wynika, że spożywała ona alkohol dzień wcześniej, podobnie jak 32- letni mężczyzna. Rano, po nakarmieniu,matka włożyła synka do łóżeczka. Po chwili okazało się, że chłopczyk nie oddycha. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon. Z ustaleń policjantów wynika, że śmierć dziecka nastąpiła z przyczyn naturalnych, bez tzw. udziału osób trzecich. Teraz dokładna przyczynę zgonu wyjaśni zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.
Rodzice dziecka nie byli notowani przez policję. Zostali już przesłuchani przez policję. Postępowanie prowadzone przez policję i prokuraturę wyjaśni, czy alkohol miał wpływ na tę tragedię. Na razie najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci dziecka jest zadławienie się pokarmem.{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze