tryptyk 1

30 maja Gimnazjum w Bydlinie odbyło się uroczyste zakończenie Diecezjalnego Konkursu na Tryptyk Wielkanocny pod patronatem Ks. Bpa Dra Piotra Skuchy. Konkurs jest organizowany przez Gimnazjum i Parafię w Bydlinie. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Diecezji Sosnowieckiej.

Konkurs cieszy się popularnością wśród uczniów w całej diecezji. Uczestniczyło w nim 119 uczniów z 32 szkół. W sumie nadesłano ponad sto prac wykonanych bardzo pomysłowo i na wysokim poziomie artystycznym. Tryptyki są wykonane przez uczniów różnymi technikami plastycznymi, na przykład malowane na szkle, desce, tekturze, rysowane pastelami, a nawet wypiekane z ciasta, masy solnej, czy komponowane ze zbóż, makaronu, kamieni i muszelek. To świadczy o dużej wyobraźni i talencie młodych twórców. Większość prac jest także dobrze przemyślana pod względem teologicznym – informuje Grażyna Wrona z zespołu koordynatorów konkursu.

tryptyk 2

W finale konkursu wzięło udział liczne grono nagrodzonych i wyróżnionych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością ks. biskup Piotr Skucha, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, ks. kanonik Roman Wojtan, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Paś, a także dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z Bydlina, Jaroszowca i Dłużca oraz księża proboszczowie z Bydlina i Cieślina.

tryptyk 3

Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał piękny dyplom, różaniec, egzemplarz „Małego Gościa Niedzielnego” i smycz z logo tego czasopisma. Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia otrzymali w nagrodę zegarki i książki oraz inne drobne upominki. Cenne nagrody organizatorzy mogli wręczyć dzięki licznemu gronu sponsorów. Po uroczystym rozdaniu nagród, dyplomów i podziękowań był wernisaż oraz poczęstunek dla uczniów, nauczycieli, rodziców i gości – informują organizatorzy konkursu.

tryptyk 4

W konkursie uczestniczyli uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowe: Sosnowiec nr 6, Będzin nr 2, Jaworzno nr 3, Olkusz nr 1, nr 2, nr 3, nr 10, Wolbrom nr 1, nr 2, Gołaczewy, Trzyciąż, Jeżówka, Jaroszowiec, Bydlin, Dłużec, Zarzecze, Kąpiele Wielkie, Ryczówek, Chechło, Wierzchowisko, Witeradów, Kwaśniów, Sucha, Jangrot, Łobzów, Jerzmanowice.
Gimnazja: Będzin nr 1, Olkusz nr 1, Wolbrom nr 2, Bydlin, Gołaczewy, Wierzchowisko.

tryptyk 5

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas I – III SP:

I miejsca:
Wojciech Szopa – Bydlin,
Weronika Kamionka – Bydlin

II miejsca:
Martyna Pawłowska – Dłużec
Natalia Krężel – Wolbrom nr 2

III miejsca:
Oliwia Chmura – Kąpiele Wielkie
Milena Konieczna – Wierzchowisko
Natalia Grzanka – Chechło

Wyróżnienia zdobyły prace z Wolbromia nr 1, Wierzchowiska, Zarzecza, Łobzowa, Olkusza nr 1.

tryptyk 6

W kategorii klas IV – V SP pierwsze miejsca zajęli uczniowie:

I miejsca:
Jakub Zydroń i Piotr Dudek – Olkusz nr 3
Martyna Zawada – Jaroszowiec

II miejsca: Róża Pacia – Bydlin
Zuzanna Domagała – Wolbrom nr 2

III miejsca:
Natalia Tylec – Chechło
Mikołaj Mól – Bydlin

Wyróżnienia zdobyły prace z Jaworzna nr 3, Olkusza nr 2, Witeradowa, Łobzowa, Jaroszowca, Wolbromia nr 2, Kwaśniowa, Suchej, Dłużca.

tryptyk 7

W kategorii gimnazjum:

I miejsce: Anna Baron – Olkusz nr 1
II miejsce: Julia Kucharska – Bydlin,
III miejsce: Anna Siejka – Dłużec

Wyróżnienia zdobyły prace z Będzina i Gołaczew.

Prace uczniów będą wystawione w kościołach w Bydlinie i w Cieślinie oraz w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu.

Koordynatorzy konkursu: Grażyna Wrona, Renata Dusza, Dyr. Gim. Krzysztof Dąbrowski oraz ks. prob. Krzysztof Słomian serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom za zaangażowanie, a ks. bp. dr. Piotrowi Skusze za honorowy patronat i obecność.

Gimnazjum w Bydlinie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze