1

Dzień Dziecka w „Mechaniku” jest tradycyjnie połączony z Dniem Języków Obcych i Dniem Sportu. Dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu świat nie ma granic. Uczą się języków obcych w niestereotypowy sposób. Nabywają umiejętności swobodnego mówienia w językach obcych poprzez zabawę, innowacje pedagogiczne, Dni Języków Obcych.

Dzień Języków Obcych od dwóch lat przybiera arcyciekawą formę, eksponującą językowe talenty uczniów, jak i walory kulturowe krajów, których języków uczy się młodzież z „Mechanika”. W dniu 1 czerwca 2017 Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka dokonując uroczystego otwarcia Gali Dnia Języków Obcych i Dnia Sportu, złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

2

W tegorocznej imprezie,we wspaniałym ogrodzie szkolnym, miał miejsce pokaz talentów wokalnych, oczywiście w językach obcych – Talent Show a na stadionie MOSiR w Olkuszu, odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla uczniów „Mechanika”. Zorganizowano gry i konkurencje sportowe.

3

Galę Talent Show brawurowo prowadzili: Aleksandra Kozieł (Victoria Beckham) i Karol Wiktorowski (David Beckham) a „celebryci” zachwycali talentem, osobowością sceniczną, charakteryzacją, poczuciem humoru i wykonaniem utworów.

4

Nowością były rytmy hiszpańskie i latynoamerykańskie, wskazujące na przyszłoroczny wyjazd młodzieży tym razem do Hiszpanii, w ramach projektu „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 – przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”.

5

Jury w składzie: Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka, v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut, v-ce Dyrektor ZS Nr 1 mgr inż. Bogdan Furman, kierownik kształcenia praktycznego Elżbieta Kania, opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Żurek, v-ce przewodnicząca SU Wiktoria Piętka, przyznało w Talent Show dwa pierwsze miejsca: klasie 2 d (składanka hitów) i ex aequo Karolowi Wiktorowskiemu z 2f (Michael Jackson „Billie Jean”). Drugie miejsce zajęła klasa 1 d (Village People „YMCA”) i ex aequo Mariusz Bretner (John Travolta „You’re the One That I Want”). Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Pomierna, Kinga Kijak, Klaudia Kiszka z 1a1 (Joni Mitchel „You Turn Me On I’m A Radio”), Mateusz Dziubaniuk i Karolina Kucharczyk z 2 a (Zaz „Je veux”). Zorganizowano także konkurs na najbardziej efektowne zdjęcie z wybranym „celebrytą”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Panowała atmosfera pikniku i przedniej zabawy.

6

W Szkole uczestnicy eventu siedząc na ławeczkach, leżakując na imponującym trawniku, klaskając artystom, degustując przepyszne potrawy kuchni angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej i kiełbaski z grilla, byli w doskonałych nastrojach.
Na stadionie uczniowie z entuzjazmem brali udział w konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na 400 m i na 100 m, sztafeta 4×100 m, pchnięcie kulą, skok w dal), było mnóstwo zabaw ruchowych jak np. bieg w workach, kręcenie hula-hoop, żonglerka piłką. Przez pryzmat słonecznego, wiosennego dnia, można się było dopatrzeć atmosfery zbliżających się wakacji.

7

Impreza była tyglem młodości, zapału, śpiewu, śmiechu, tańca, zapachów i dobrego humoru. Przednia zabawa, kolorowe balony, flagi państw, zapachy unoszące się nad „Mechanikiem” i muzyka z niego płynąca, przyciągały nawet uwagę przechodniów. Uczestnicy pełni wrażeń, z pewnością nie będą mogli się już doczekać kolejnego Dnia Dziecka.
„Mechanik” umie się bawić. DJO i Dzień Sportu to świetna odskocznia od codziennej nauki oraz rezerwuar energii i chęci do podejmowania kolejnych, edukacyjnych wyzwań. Dzień Dziecka w ZS Nr 1 jest imprezą cykliczną i niezwykle trafionym upominkiem z okazji Dnia Dziecka.

8

Nagrody ufundowali sponsorzy: ROLMETAL Olkusz, Królikowski – ELEKTRONARZĘDZIA w Olkuszu, Firma Dam-Ber z Bolesławia, Cafeterka Coffee&lunch w Olkuszu, Studio Urody Yola w Olkuszu, LUCKY Barber shop w Chrzanowie.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

9

10

11

12

13

14

15

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze