Olkusz

Policjanci wyjaśniają dokładnie przyczynę i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w ubiegłą sobotę (06.04. br.)  na ulicy Mazaniec w Olkuszu. Kierująca toyotą na łuku drogi i zniesieniu wyprzedzała motorowerzystę. Kiedy z przeciwnego pasa ruchu wyjechał samochód, kobieta odbiła kierownicą i doprowadziła do wypadku. 79-letni motorowerzysta w stanie ciężkim trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło około godziny 14.15 na ulicy Mazaniec w Olkuszu. Jak wstępnie ustalono, kierująca toyotą na łuku drogi i na wzniesieniu wykonywała manewr wyprzedzania motorowerzysty. Kiedy jednak 43-latka zobaczyła jak nagle z przeciwnego pasa ruchu jedzie samochód, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z tym pojazdem, odbiła kierownicą i zjechała na swój pas ruchu. Niestety tył jej pojazdu uderzył w motocyklistę w skutek czego przewrócił się on na jezdnię. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 79-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Kierująca toyotą była trzeźwa. Na drodze trwały utrudnienia do czasu udzielania pomocy medycznej rannemu. 

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Wyprzedzanie na wzniesieniach i zakrętach jest zabronione.

Wyprzedzanie jest jednym z najtrudniejszych manewrów. Zanim je rozpoczniesz powinieneś się upewnić, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze