Zaledwie kilka godzin zajęło olkuskim policjantom zatrzymanie sprawczyni fałszywego alarmu bombowego, w wyniku którego ewakuowano 1,5 tysiąca uczniów i nauczycieli ze szkół na olkuskim osiedlu Młodych. Okazała się nią 15-letnia uczennica jednej z ewakuowanych szkół.

Przypomnijmy, że w czwartek, parę minut po godzinie 10 rano, do olkuskiej komendy zadzwoniła osoba, która poinformowała dyżurnego, że w jednej ze szkół na terenie Olkusza podłożony został ładunek wybuchowy. – Policjanci, wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej, ewakuowali około 1 500 uczniów oraz pracowników placówek oświatowych mieszczących się przy ul. Kochanowskiego oraz Żeromskiego. Policjanci oraz pies służący do wykrywania ładunków wybuchowych sprawdzili teren szkół – relacjonuje mł. asp. Marcin Dzięcioł, oficer prasowy olkuskiej KPP. Podjęte przez służby działania dały pewność, że alarm jest fałszywy. Równocześnie grupa dochodzeniowa szukała sprawcy alarmu, który spowodował ogromny chaos w olkuskich szkołach i naraził na stres tak dużą liczbę osób, w tym małych dzieci.

Złapanie nastolatki nie było dla olkuskich funkcjonariuszy tak trudne, jak mogło by jej się wydawać. – Około godziny 18:00 ujęliśmy 15-letnią sprawczynię fałszywego alarmu. Okazała się nią uczennica jednej z ewakuowanych szkół. Za popełnienie czynu karalnego wkrótce odpowie ona przed sądem rodzinnym – informuje mł. asp. Dzięcioł.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Giertych.S.Sbulionik@QAPo co nam zamordyzm Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Giertych.
Giertych.

Teraz ja z was się śmieję!

S.S
S.S

nie widzę związku między tym dzieckiem a Palikotem. Rozumiem, że gdyby Jaruś był premierem to ten dzieciak nie miały tak poronionych pomysłów?

bulionik
bulionik

brak rozumu, gimnazja psują dzieci…

@QA
@QA

Bezstresowe wychowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po co nam zamordyzm
Po co nam zamordyzm

Głosowaliśta?To mata.!

Łukasz_olk
Łukasz_olk

Brawo!!! Chodźmy do wyborów, głosujmy jeszcze raz na Palikota a coraz więcej naćpanych uczniów będzie chciało wysadzać swoje szkoły. Polsko, quo vadis?