Olkusz

Jeden z naszych Czytelników zapytał naszą redakcję o kościelną uroczystość w Olkuszu, związaną z Radiem Maryja, na której obecni byli przedstawiciele władz. Pytanie, które do nas skierował, dotyczyło finansowania powiatowego prezentu dla Ojca Tadeusza Rydzyka.

Na oficjalnym kanale Radia Maryja w serwisie YouTube zamieszczony został film zatytułowany „Spotkanie Rodziny Radia Maryja w parafii pw. św. Maksymiliana w Olkuszu”. Obecni byli tam m. in. Starosta Olkuski oraz Wicestarosta, którzy wręczyli Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi prezent: „I tu pojawia się pytanie z jakich środków został sfinansowany ten prezent a jeśli publicznych, to co to było (widać, że jakiś obraz) i jaki był koszt? Czy Powiat Olkuski poniósł jeszcze jakieś koszty związane z tą uroczystością Radia Maryja? Czy zatem podarek dla ojca Rydzyka został sfinansowany przez podatników?” – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników.

Zapytaliśmy zatem władze powiatu, czy Starosta i Wicestarosta byli na tej uroczystości prywatnie czy jako przedstawiciele władz powiatu olkuskiego. W ślad za interwencją naszego Czytelnika, dopytaliśmy też o sam prezent.

„Informuję, że ani ja, ani starosta nie byliśmy informowani o spotkaniu rodzin Radia Maryja w Olkuszu. Uczestniczyliśmy natomiast w «uroczystej Mszy Świętej z okazji 40 – lecia ustanowienia Parafii św o. Maksymiliana Marii Kolbego i 5 – lecia poświęcenia kościoła». Pomimo, iż zaproszenie dotyczyło władz powiatowych jako wieloletni mieszkańcy tej parafii, również ze względów osobistych wzięliśmy udział w tej uroczystości. Skan zaproszenia przekazuję w załączniku. Pragnę nadmienić, że na zaproszenie Proboszcza odpowiedział również burmistrz Roman Piaśnik, czy Komendant Powiatowej Straży Pożarnej, a także Komendant Powiatowej Komendy Policji, obecni byli również inni zaproszeni goście. Prezent, finansowany ze środków własnych jest przeznaczony dla naszej parafii i posiada dedykację „Pamiątka w 40-tą rocznicę Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu oraz w 5-tą rocznicę poświęcenia kościoła”. Powiat Olkuski nie poniósł żadnych kosztów związanych z tą uroczystością” – odpowiedź tej treści otrzymaliśmy od wicestarosty Pauliny Polak, która wraz z odpowiedzią przesłała nam skan zaproszenia na uroczystość.

fot. Kadr z filmu „Spotkanie Rodziny Radia Maryja w parafii pw. św. Maksymiliana w Olkuszu” na kanale „Radio Maryja” w serwisie YouTube youtu.be/Zj8wr7IVgaA

3.2 6 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze