Asp. Jerzy Wilk znalazł się wśród 10 Polaków wyróżnionych przez kapitułę Fundacji im. Hanki Bożyk. 3 kwietnia 2015 roku asp. Jerzy Wilk odebrał medal i dyplom za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu mł. insp. Włodzimierza Warzechy.
Wyróżnienie przyznane zostało przez Fundację im. Hanki Bożyk w Warszawie za uratowanie dwuletniego chłopca, który zaginął jesienią ubiegłego roku. Aspirant Wilk pełnił wtedy służbę w Komisariacie Policji w Krzeszowicach. Po otrzymaniu informacji o zaginięciu dziecka wspólnie z dzielnicowymi z gminy Jerzmanowice i policjantką z pionu dochodzeniowo – śledczego natychmiast pojechali do Racławic, gdzie trwały poszukiwania. Kiedy chłopiec został odnaleziony, policjant podjął się udzielenia mu pierwszej pomocy. Ukończył bowiem szkolenie w zakresie udzielania dzieciom pierwszej pomocy przedmedycznej. Stan chłopca był bardzo ciężki, jego tętno nie było wyczuwalne, w związku z czym Wilk rozpoczął wykonywanie masażu serca, który potem był kontynuowany przez przybyłych ratowników medycznych. Akcja ratownicza przedłużała się z powodu trudnych warunków pogodowych, przez które helikopter krakowskiego pogotowania nie mógł przylecieć. Wówczas policjant poprosił koordynatora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego o przysłanie z olkuskiego szpitala karetki specjalistycznej, która przyjechała po kilkunastu minutach. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji chłopca udało się uratować.
Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 10 lutego 2015 roku w Warszawie. Z przyczyn osobistych asp. Jerzy Wilk nie miał możliwości odebrania wyróżnienia w tym terminie, stąd miało to miejsce dopiero dzisiaj.
Przełożeni i grono współpracowników składa serdeczne gratuluje Jurkowi. Asp. Jerzy Wilk pracuje w policji od 11 lat, obecnie na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Olkuszu.
KPP Olkusz
A dlaczego nie można głosować przy wpisie „Ob. z Olkusza” ??? Ja popieram Go w 1000 %.
Co się takiego stało , że rowerzyści są bezkarni ? Dlaczego traktuje się rowerzystów jak święte krowy ? Co z egzekwowaniem istniejących przepisów dot. rowerzystów ? Dlaczego nie mają żadnych oznakowań na wypadek potrzeby /konieczności/ ich zidentyfikowania w celu zgłoszenia wykroczenia do Policji ? No niechże ktoś się tym problemem zajmie ! Policja,Straż Miejska, Burmistrz i Jego służby. Ja i moi najbliżsi chcę się czuć bezpiecznie na chodniku,przystanku itp.
Nie chowajmy głowy w piasek ,jak zło dzieje się wokół nas.
W ostatnią niedzielę widziałem kierowcę, który przejeżdżał ul. 20 Straconych z góry od strony Klucz w stronę Olkusza z prędkością ok. 160 km/h- nie zdążyłem przeczytać tablicy rejestracyjnej taki ułamek sekundy mnie mijał i szok niespodziewanej sytuacji też spowodował że nie zidentyfikowałem nawet marki samochodu- tylko tyle że był jasny chyba szary metalik, gdyby ktoś pojawił się na pasie nie miałby szans umknąć a jest to teren o ścisłej zabudowie. Na tym odcinku dosyć często się zdarzają takie sytuacje gdy tylko korek się rozluźnia.
A kiedy Olkuska Policja zajmie się rowerzystami na chodnikach w mieście i na osiedlach ?? Chuligaństwo rowerzystów jeżdżących po chodnikach w Olkuszu nie wytrzymuje już oburzenia mieszkańców miasta. A Policja i Straż Miejska milczy. Chodniki są do chodzenia ,a jezdnie do jeżdżenia. Pieszy idący nie po pasach jest karany a rowerzysta bandyta potrącający ludzi na przystanku nie jest karany. Czy ktoś potrafi mi to wyjaśnić ??
Dlaczego policja nie podaje co miesiąc statystyki ile w powiecie Olkuskim było :Kradzieży ,Włamań,Rozbojów,Zabójstw,Aktów wandalizmu wówczas byśmy zobaczyli jak marnie wygląda praca Policji panie Warzecha.
dobrze że chociaż jeszcze na policjanta można liczyć , bo na bliźniego z forum Przeglądu już nie.
Idąc tym tokiem- każdy górnik będący na przodku powinien dostawać dodatkową nagrodę za ratowanie innego życia przed mrozem narażając swoje grożącym zawaleniem przodka.
[quote name=”PXT”]W ogólnej statystyce policyjnej ci Funkcjonariusze ratujący życie nie są w stanie wyrównać bilansu z tymi co zmarnowali życie ludziom. [/quote]
A wszystko to… o zgrozo… w imię tych statystyk a konkretnie ich „podnoszenia”.
W ogólnej statystyce policyjnej ci Funkcjonariusze ratujący życie nie są w stanie wyrównać bilansu z tymi co zmarnowali życie ludziom. Ale niech się cieszą, a co nam nic do tego?
Kumie, chwolą nos!…
Wy mnie a jo wos!
Nie róbcie z nich ”bohaterów za dodatkową opłatą” uratowanie drugiemu człowiekowi życia to naturalny odruch każdego rozumnego człowieka a w przypadku policji jest to ich zasrany obowiązek wpisany w regulamin tej pracy a premie,awanse,przywileje,dostatnie życie i ogromne emerytury są wystarczającą zapłatą za służbę dla reszty społeczeństwa.