Powiat

Olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który posiadał 1420 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego.

W dniu 10 września br., policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu na jednym z placów targowych na terenie powiatu olkuskiego zauważyli mężczyznę sprzedającego papierosy bez akcyzy. Przeszukali jego stoisko i zabezpieczyli 1420 paczek papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy.

61-latek, który posiadał wymieniony towar, został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dzięki pracy operacyjnej olkuskich policjantów udało się uniemożliwić wprowadzenia do obrotu znacznej ilości nielegalnych papierosów i tym samym uniknąć narażenia Skarbu Państwa na straty sięgające około 33 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Droga redakcji. Zanim bezmyślnie skopiujecie info otrzymane od KPP to zadajcie pytanie gdzie była ta strata skarbu państwa? Nie było żadnej straty! Był ewentualnie BRAK DOCHODU, ale NIGDY STRATA. Skarb upadającego kartonowego państwa nie stracił.
Ponadto w wolnej chwili przeliczcie kwoty podane przez KPP. Skąd oni je wzięli? W jakiej walucie i w jakim kraju je wyliczyli?
Ja policzyłem i wyszło, że na każdej paczce skarb państwa by zarobił 23,34 zł! Czyli biorąc pod uwagę ceny papierosów to producenci jeszcze dokładają do każdej paczki z 5-8 zł zależnie od marki.

konkret
konkret
1 rok temu
Odpowiedz do  mike

W ten sam sposób ja „tracę” co tydzień miliony złotych bo nie gram w lotto.

mike
mike
1 rok temu
Odpowiedz do  konkret

Ja też bo nie gram, ale wciąż nie wiem skąd ta kosmiczna kwota „niby straty”? Fajery po 3 dychy za pakę miał czy jak?