Olkusz

W miniony czwartek dobiegła końca kadencja ustępującego Zarządu Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik, któremu do tej pory przewodził założyciel OKS-u Rafał Pięta. Jego miejsce zajął Jan Sarecki, który otrzymał jednogłośne poparcie ze strony członków Stowarzyszenia. Dotychczasowy Prezes nie kończy przygody ze Słowikiem. W Klubie, przy aprobacie nowego Zarządu będzie pełnił funkcję Prezesa Honorowego.

– Serdecznie dziękuję Rafałowi za te dwanaście lat, najpierw jako założyciela i koordynatora, a w ostatnich latach także jako Prezesa. To był naprawdę dobry czas dla olkuskiej piłki młodzieżowej, o czym świadczą pozycje naszych drużyn w wojewódzkiej hierarchii. Praca jaką tutaj wykonano od 2010 roku śmiało można nazwać tytaniczną. Chcemy podążać wytyczoną ścieżką z nowym, świeżym podejściem do niektórych spraw. Jestem przekonany, że to słuszna droga, a ludzie, którzy tworzą Słowika przyczynią się do jeszcze większego rozwoju naszych wychowanków i klubowych struktur – zaznacza Jan Sarecki.

Nowy prezes OKS-u nie jest anonimową postacią w futbolowym środowisku. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w KS-ie Olkusz, gdzie występował w drużynach młodzieżowych, a po przerwie na studia i pracę wrócił na boisko jako współtwórca seniorskiej ekipy Słowika, która obecnie występuje w olkuskiej B-klasie. Prezes Sarecki od zawsze również udzielał się społecznie: ma za sobą funkcję Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu, czy aktywnego działacza w różnych ruchach i stowarzyszeniach. Mimo, że na co dzień mieszka w Krakowie, to wychował się w Olkuszu, a jego serce bije w żółto-niebieskich barwach.

W skład nowego Zarządu Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik obok Prezesa Sareckiego weszli również: Andrzej Maksymowicz – wiceprezes, Miłosz Pałka – sekretarz, Tomasz Czarnota – skarbnik. Do uzupełnienia pełnego składu Zarządu pozostali jeszcze jego Członkowie. Komplet nazwisk poznamy niebawem.

OKS Słowik Olkusz to obecnie największa akademia piłkarska w powiecie olkuskim, gdzie razem z drużyną Seniorów, w klubie na co dzień trenuje blisko 200 młodych adeptów i adeptek futbolu. Historia Słowika rozpoczęła się w 2010 roku i trwa aż do dzisiaj. Pierwszym Prezesem klubu był Jarosław Konieczny, później zastąpił go Rafał Pięta, więc Jan Sarecki będzie trzecim sternikiem OKS-u.

Wyzwań na pewno nie zabraknie. Najważniejsze to te sportowe, bowiem w tym sezonie aż trzy zespoły z trzech różnych roczników reprezentują klub i miasto w ramach Ligi Małopolskiej. Tak wysoko żadna z olkuskich drużyn nie grała od kilkunastu lat. W planach jest nie tylko utrzymanie obecnego stanu posiadania, ale również rozbudowa struktur m.in. o drużyny dziewcząt oraz systematyczne pięcie się w hierarchii dorosłego zespołu.

– Cieszę się, że wśród swoich ludzi udało się wychować godnego następcę. Jestem przekonany, że Jan doskonale poradzi sobie w nowej roli. Tworząc Słowika mieliśmy nadzieję, że przyjdzie taki dzień, kiedy z czystym sumieniem i bez większych obaw będziemy mogli przekazać Klub w ręce zaufanych nam osób. I tak się właśnie dzieje. Tworzymy jedną wielką piłkarską rodzinę i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość, wciąż mając na uwadze naszą główną dewizę, by „spełniać dziecięce marzenia!” – przekonuje Rafał Pięta.

OKS Słowik Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze