smieci krasinskiego2

Na ul. Krasińskiego segregacja śmieci jest zakrojona na szeroką skalę. Zwłaszcza w okolicy śmietnika zlokalizowanego najbliżej drogi chrzanowskiej. Szkoda tylko, że odbywa się to tuż obok pojemników do tego przeznaczonych. Pobliski teren „przystrojony” jest szmatami, papierami i butelkami.

Co ciekawe, kontenery na odpady zmieszane i segregowane nie są przepełnione. Pozostaje więc pytanie, czy komuś zwyczajnie nie chciało się wyrzucić śmieci do odpowiednich pojemników, czy może do pracy przystąpili lokalni poszukiwacze złomu? Mieszkańców korzystających z tego śmietnika niewątpliwie najbardziej interesuje, kiedy miejskie służby posprzątają dzikie wysypisko. 

smieci krasinskiego1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
9 lat temu

Właśnie widziałem jak wg MPGO Kraków wygląda segregacja śmieci. Ty człowieku segreguj, a oni kontener ze śmieciami zmieszanymi i odpadami biodegradowalnymi wrzucają do jednej śmieciarki. Dobrze, że olałem tą segregację i robię jak dawniej, czyli – szkło, plastik, papier i cała reszta.

z Krasińca
z Krasińca
9 lat temu

Dlaczego ten nasz zarząd osiedla nic nie robi w tym kierunku aby coś z tym zrobić. To nie Przegląd Olkuski powinien się tym zajmować tylko ludzie wybrani jak p. Durański, Grześ, Andrzej i inni. Chciałby aby napisali na tym forum co w tej sprawie zrobili i niech to nie będzie jakieś ustne zawiadomienie tylko twarde papiery. Na zebraniu ich z tego rozliczymy.

maurycy333a2
maurycy333a2
9 lat temu

1. Wskazany śmietnik nie stoi na gruntach osiedla.
2. Za kontenerami zawsze był syf a winowajcami są menele spod sklepu nocnego pijący na krechę – policja ich nie gania bo sami kurczaczki chętnie tam konsumują a właściciel przecież z ich szeregów pochodzi – może jakaś zewnętrzna kontrola i zamknąć problem zniknie.
3. A na koniec ci z poza osiedla Patrz Żurada, kamyk, Krucza góra namiętnie przywożą swoje śmieci, a osiedle za to płaci.
4. Gdzie obiecane zamknięcie tak jak np. na pakusce. dlaczego mamy płacić za nie swoje śmieci, wystarczy kawałek siatki i kłódka a problem zniknie.
5. A na dodatek jeszcze objazd uliczkami osiedlowymi z kiwającymi się znakami ciekawe kiedy się ktoś rozwali. Bo przecież w terenie zamieszkania trzeba gnać jak na autostradzie bo obwodnica dla cieluchów z Wolbromia i chrzanowa potrzebna a i tak ćmoki z Żurady będą jeździły do centrum na zakupy bo jakże chamstwu się należy.
6. Ok to by było na tyle miłego dnia.

paco
paco
9 lat temu

Młody za bardzo wszystkich usprawiedliwiasz i wszystko zwalasz na służby miejskie i na gminę a tak naprawdę to chyba ty robisz największy syf na osiedlu.

pis
pis
9 lat temu

widziałem na własne oczy jak „inteligent” z osiedla nie wysiadając z samochodu (uchylając drzwi) wyrzuca śmieci nie trafiając do kontenera. I co na to poradzimy. Chyba przy każdym śmietniku strażnik, a wtedy krzyki „państwo policyjne”.

pavv
pavv
9 lat temu

Podchodzę do śmietnika ze słoikiem po ogórkach i myślę czy to szkło (słoik), papier (etykietka), plastik (uszczelka pod zakrętką), a może metal (zakrętka). Więc luuuu w krzaki.

Młody
Młody
9 lat temu

Cd

Kto więc jest władny i kompetentny aby zadbać o czystość osiedli i czystości wymagać – czy nie władze miasta, czy nie władze spółdzielni mieszkaniowej, czy nie straż miejska np. organizując śmietniki z dostępem tylko dla mieszkańców osiedli a dzikie wysypiska systematycznie kontolować …

Młody
Młody
9 lat temu

Cd. a co jest u nas w Olkuszu ?:

Co z tego że mieszkańcy segregują i wrzucają śmieci do pojemników jeżeli za moment pojawia się grupa bezrobotnych nurków kontenerowych i robią taką akcję jak na fotkach w artykule, ponadto ciągle podjeżdzają pod kontenery samochody drobnych i większych budowlańców i nie tylko, z okolicznych miejscowości i wyrzucają worki i inne odpady, szybko i gdzie popadnie a wiatr reklamówki po całych roznosi osiedlach …

Młody
Młody
9 lat temu

Nie usiłujcie zrzucać winy za brudne osiedla i porozwalane śmietniki na mieszkańców którzy płacą horendalne stawki za to aby mogli mieszkać na czystych osiedlach w ocieplonych i pomalowanych blokach, parkować na parkingach, jeździć po właściwie oznaczonych drogach bez dziur, chodzić po równych we właściwym miejscu chodnikach i cieszyć oczy zadbaną zielenią … wcale to nie był sen – widziałem w Polsce takie osiedla …

Ja
Ja
9 lat temu

Przecież za grunty miejskie odpowiada gmina, mają obowiązek likwidowania takich wysypisk.

x2
x2
9 lat temu

to nie mieszkańcy robią syf tylko meneliki z pod sklepu więc nie spinajcie się tak 🙂

j23
j23
9 lat temu

Tak, posprzątajcie im a oni dalej będą śmiecić.

ŁOŚ
ŁOŚ
9 lat temu

Pani Wiolu, proszę częściej pisać o takich nielegalnych wysypiskach przy osiedlach i nich się wstydzą za to ci co tam mieszkają. Służby miejskie nie są od tego aby wszystkich niańczyć i tyłki podcierać. Mieszkańcy sami powinni dbać o czystość i estetykę na osiedlach. A większość widzi tylko michę pod nosem, piwo w ręce i telewizor. Proponuję wziąć się do roboty i zadbać o swoje osiedla jak to już w przeszłości bywało. Do roboty, do roboty posprzątamy sobie osiedle …. . I tak powinni śpiewać ci co będą sprzątać wokół swoich miejsc zamieszkania, oczywiście pod nadzorem służb miejskich. Z dokładnej analizy zdjęć wynika, że nie zrobili tego tzw. „ekolodzy”.

loss
loss
9 lat temu

Mieszkańcy pytają, kiedy to wszystko posprzątają służby miejskie ?. A cz ten syf zrobiły służby miejskie ?. Sami sobie s…..cie pod nogi i oknami. Przecież, to mieszkańcy zaśmiecili swój teren i to oni w czynie społecznym powinni posprzątać pod nadzorem służb miejskich. Ja bym wam pokazał porządek jak bym był burmistrzem. Nie na wszystkich ale na niektórych to tylko może pomóc guma i ciasne drzwi.