Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że zbliża się kolejny termin losowania członków otwartych funduszy emerytalnych wśród osób, które podjęły pierwszą pracę, a nie wybrały jeszcze swojego funduszu.
Obowiązek zapisania się do jednego z 14 otwartych funduszy emerytalnych ma każda osoba urodzona po 31. grudnia 1968 r., która po raz pierwszy rozpoczyna pracę lub działalność gospodarczą objętą obowiązkiem odprowadzania składek na ubezpieczenie emerytalne. Fundusz należy wybrać w ciągu 7 dni od podpisania umowy z pierwszym pracodawcą. Zwolnieni z tego obowiązku są studenci i uczniowie do 26 roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie. W najbliższym czasie osoby zainteresowane otrzymają z ZUS list z przypomnieniem o obowiązku zapisania się do OFE. Jeśli mimo tego ubezpieczony nadal samodzielnie nie zapisze się do żadnego z funduszy, zgodnie z przepisami ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zostanie losowo przypisany do jednego z nich.

W najbliższym losowaniu, które odbędzie się 31. stycznia, weźmie udział sześć OFE: AEGON OFE, Allianz Polska OFE, Amplico OFE, AXA OFE, Generali OFE i OFE Pocztylion. Do każdego przydzielona zostanie równa liczba osób.
Po losowaniu ZUS poinformuje poszczególne OFE o jego wynikach. Fundusze mają zaś obowiązek poinformowania swoich nowych członków, że stali się ich klientami. Ubezpieczeni mogą spodziewać się tej informacji także ze strony ZUS.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o