Bolesław

W sobotę (04.12.br.) w Bolesławiu  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych: volkswagena, bmw i audi. Jeden z kierujących miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku  doszło w sobotę  (04.12. br.) około godziny 12.10 na ulicy Głównej w Bolesławiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-letni kierowca volkswagena skręcając w lewo, uderzył w bmw, który był w trakcie jego wyprzedzania. Następnie bmw uderzyło w zaparkowane audi. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce wypadku, zbadali stan  trzeźwości obu kierujących. Okazało się, że 24-letni kierowca bmw – obywatel Ukrainy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Do szpitala w Olkuszu został przewieziony kierowca volkswagena. Na szczęście jego obrażenia nie wymagały hospitalizacji.  Na miejscu wypadku pracował technik kryminalistyki. Policjanci  teraz wyjaśniają dokładne przyczynę i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Kierowca bmw dopuścił się przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. W niedzielę (5.12. br.)  po wytrzeźwieniu i opuszczeniu policyjnej celi, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał  zarzut, który przedstawili mu policjanci  z art. 178a§1 kodeksu karnego „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze