Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Olkusza, którzy skarżą się na hałas wydawany przez uliczne studzienki znajdujące się obok ich domów. Problem dotyczy głównie ul. 20 Straconych oraz olkuskiej obwodnicy. Oba trakty są drogami wojewódzkimi, zarządzanymi przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Jak wynika z odpowiedzi nadesłanej przez ZDW, stan dróg jest na bieżąco  monitowany, a wszelkie usterki są systematycznie usuwane.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o hałaśliwych studzienkach na ul. 20 Straconych. Jeden z naszych Czytelników relacjonował nam, iż są one umiejscowione w taki sposób, że najeżdża na nie każdy samochód przejeżdżający tą drogą w stronę centrum Olkusza. – W trakcie najazdu auta wydają one charakterystyczny, metaliczny odgłos. Najgorzej jest, gdy najeżdża na nie auto ciężarowe albo autobus – mówił nam w trakcie rozmowy.

Ze względu na dużą ilość pojazdów podróżujących codziennie na tej trasie, sytuacja ta stanowi dużą niedogodność dla mieszkańców okolicznych posesji. Odgłosy te są  szczególnie uciążliwe w godzinach wieczornych i nocnych. Zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie.

Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że zarządca drogi po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie podjął działania zmierzające do doraźnego zabezpieczenia studzienek. – Jednocześnie, zostało również wystosowane wezwanie do usunięcia w ramach gwarancji zgłaszanych usterek do Wykonawcy prac związanych z modernizacją nawierzchni ul. 20 Straconych w miejscowości Olkusz – tłumaczy Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Po publikacji pierwszego artykuł zgłosił się do nas mieszkaniec osiedla Młodych, sygnalizujący podobny problem. Sprawa dotyczyła tym razem obwodnicy Olkusza nieopodal ronda przy drodze na Trzebinię. Jak informuje przedstawiciel ZDW, w tym przypadku kontrola nie wykazała jednak żadnych usterek. – Regularnie kontrolujemy stan tej drogi i na tą chwilę nie wykryliśmy tam żadnych nieprawidłowości – mówi Dawid Gleń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze