Co można robić w bibliotece? Na pewno wypożyczać książki, skorzystać z czytelni czy Internetu. Okazuje się jednak, że książnica oferuje dużo więcej atrakcji, a najlepszym dowodem na słuszność tej tezy są imprezy organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. W tej instytucji można przejść żołnierską musztrę, obejrzeć spektakl teatralny, a nawet… uciąć sobie drzemkę.
Okazją do zorganizowania tak nietypowej inicjatywy był IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. „Nocne czytanie”, bo tak nazywa się organizowana po raz trzeci impreza, przebiegała w tym roku pod hasłem „Baśnie z koroną”.
– Co roku zapraszamy do biblioteki 30 miłośników książek w wieku od 9 do 11 lat. To nagroda dla najbardziej aktywnych czytelników, dla których zawsze przygotowujemy wiele niespodzianek – podkreśla dyrektorka placówki.

Scenariusz ostatniego „Nocnego czytania”, jakie odbyło się w miniony weekend, także był bardzo urozmaicony.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w musztrze, którą poprowadzili żołnierze 32 Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice. Zabawa była niezwykle udana, zwłaszcza że każdy z uczestników imprezy miał nałożone na buzię najprawdziwsze barwy maskujące.
Miłośnicy książek gorąco oklaskiwali spektakl „Pinokio”, przygotowany przez krakowskie Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art-Re”.
Spotkanie w bibliotece było również okazją do pogadanki na temat bezpieczeństwa, którą poprowadzili  policjanci z Olkusza.
Pełną atrakcji imprezę ubarwiły zabawy integracyjne, podczas których dzieci rozwiązywały zagadki, rysowały i brały udział w grach ruchowych.
Jak przystało na „Nocne czytanie”, po kolacji maluchy – schowane w śpiworach – słuchały do późna bajek czytanych przez panie pracujące w bibliotece.
Impreza zakończyła się rano rozdaniem  dyplomów i nagród niespodzianek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze