Skok na komis
30 lipca. Nieznani sprawcy włamali się do komisu przy ulicy Kościuszki w Olkuszu. Do środka dostali się, zrywając kratę zabezpieczającą i wybijając szybę w oknie. Zginęły akcesoria do telefonów komórkowych. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 6 tysięcy złotych. To już drugie tego typu włamanie w ostatnich tygodniach. Poprzednio złodzieje ogołocili z towaru komis przy ulicy Szpitalnej. Wtedy zniknęły aparaty telefoniczne o wartości 5 tys. zł.

Wykorzystali nieuwagę
30-31 lipca. W ciągu zaledwie kilku godzin nieznani sprawcy, wykorzystując nieuwagę swoich ofiar, ukradli dwa telefony komórkowe. Do obu przestępstw doszło na ulicy kr. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Jedną z poszkodowanych jest mieszkanka Olkusza, która ustala wartość swojego aparatu. Natomiast na 599 zł wycenił swój telefon drugi poszkodowany – także mieszkaniec Olkusza.

Wymusił pierwszeństwo
31 lipca. Jedna osoba została ranna w zderzeniu osobowego auta z podmiejskim autobusem. Do zdarzenia doszło na ulicy kr. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Kierujący fiatem cinquecento, skręcając wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym autobusie. Pojazd wiozący ludzi został zmuszony do gwałtownego hamowania, przez co jadący nim mężczyzna przewrócił się i złamał rękę. Poszkodowany, 79-letni mieszkaniec Osieka, trafił do szpitala.

Na podwójnym gazie
2 sierpnia. O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który kierując jednośladem, zderzył się z osobowym autem. Na dodatek mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W kraksie fiata seicento z motocyklem suzuki obrażeń ciał doznali kierowca jednośladu i pasażer auta. Obrażenia nie były ciężkie. Po opatrzeniu w szpitalu obaj zostali odesłani do domów. Motocyklista miał we krwi 0,3 promila alkoholu.

Komórkowy rozbójnik
1 sierpnia. Pobił, a potem okradł – do takiego zdarzenia doszło w Jaroszowcu. 24-letni mężczyzna z tej miejscowości napadł na mieszkańca Kwaśniowa. Bił i kopał ofiarę po całym ciele, zmuszając do oddania telefonu komórkowego. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony aparat o wartości 600 złotych.

Zabrali radio
1 sierpnia. Nieustaleni osobnicy włamali się do auta zaparkowanego przy ulicy Tuwima w Olkuszu. Do fiata cinquecento dostali się, uszkodziwszy zamek. Ukradli radioodtwarzacz z głośnikami. Właściciel wycenił straty na 600 złotych.

Zajechał drogę
3 sierpnia. Motocyklista został ranny w wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi w Zawadzie. Kierujący yamahą 19-letni mieszkaniec Podlipia uderzył w prawy bok mercedesa, gdy auto skręcało w drogę podporządkowaną. Kierowca auta, mieszkaniec Bukowna, w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. W alkomat wydmuchał ponad 0,4 promila. Poszkodowany motocyklista trafił do szpitala ze złamaną nogą.

Mali złodzieje
3 sierpnia. Nóż, śrubokręt i parasol – to łupy, jakie zabrali złodzieje po włamaniu się do malucha zaparkowanego przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Sprawcami włamania okazali się dwaj dziesięcioletni chłopcy. Policjanci zatrzymali małych włamywaczy i odzyskali nóż i śrubokręt. Parasola nie znaleźli. Właściciel wycenił straty na 200 złotych.
Alicja Renkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments