Olkusz

W co się bawić, jeśli nie wyjeżdżamy na ferie? Z Miejskim Ośrodkiem Kultury się bawić! Jak co roku zaoferowaliśmy najmłodszym różnorodne rozrywki w obiektach MOK Olkusz.

Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Kino Zbyszek serwowało „Kinowe niespodzianki”. Całkowite zapatrzenie od czołówki do końcowych napisów.

Postawiliśmy też na rozwój kreatywności. Miłośnicy zajęć plastycznych i rękodzieła mieli bogaty wybór.

W MOK dzieci zdradzały, co im w duszy gra; malując swoje postacie w skali 1:1 odkrywały swoje wnętrze ucząc się postrzegania siebie.

W Centrum Kultury zrobiły piękne kartki dla kochanych babć i dziadków, wykonały własnoręcznie urocze anioły, odbyły podróż do zimowego miasteczka i doświadczyły obfitych opadów śniegu, i to magicznego…

Nie zabrakło edukacji poprzez zabawę.

Przeprowadzony w MOK trening pamięci z elementami myślenia wizualnego był nie tylko świetną zabawą, ale okaże się również cenną pomocą podczas nauki po powrocie do szkoły.

W Podziemnym Olkuszu dzieci poznały zawód, który powoli przechodzi do historii… „Kim był górnik”? Dzięki zajęciom już to wiedzą, mogli wysłuchać opowieści prawdziwego górnika ubranego w piękny strój galowy, a na pamiątkę zabrały ze sobą górnicze czapki własnoręcznie wykonane.

Innego dnia zagłębiły się w magiczne olkuskie podziemia w poszukiwaniu zaginionego trojaka. W znalezieniu drogi do ukrytej monety pomogły im liczne zadania oraz zagadki. Kiedy poznały historię pieniądza, dzieci zaprojektowały własną monetę, a w prezencie – na szczęście – otrzymały pamiątkowego trojaka.

MOK Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze