wena twardogora

XXIII Otwarte Mistrzostwa Polski w tanecznym freestylu – Twardogóra 2016 przeszły do historii. Przez cztery dni na Dolnym Śląsku zawodnicy dali ponad dwa tysiące pokazów, a oprócz solistów i formacji z naszego kraju, w zawodach udział wzięli także reprezentanci m.in. Czech, Rosji oraz Bułgarii. Nie zawiedli tancerze olkuskiej i krakowskiej Weny, którzy po raz kolejny z imprezy wrócili z wieloma medalami.

 

Krążki z najcenniejszego kruszcu trafiły do dużej formacji hip hop Junior Wena Squad, mini formacji hip hop Wena Junior oraz mini formacji w tej samej kategorii Wena Kids. Ponadto z mistrzowskimi tytułami wróciły solistki: Julia Zaitz i Wiktoria Włoszczyk w electric boogie oraz Weronika Zaitz w hip hopie. Wśród chłopców najlepiej wypadł Paweł Kamiński, który w konkurencji hip hop zdobył brąz. Tancerze Weny z dobrej strony pokazali się też w duetach. Tam srebrny medal wywalczyły na parkiecie bliźniaczki Weronika i Julia Zaitz.

– W tegorocznych mistrzostwa w Twardogórze wzięły udział reprezentacje aż dziewięciu krajów. Nasi zawodnicy tańczyli wyłącznie w najwyższych kategoriach, tzw. Extraligach i Openach. Pomimo okrojonych składów wypadliśmy znakomicie – cieszy się Rafał Lebiest, założyciel i trener Szkoły Tańca Wena.

To już kolejny turniej, z którego olkuscy i krakowscy tancerze przywożą worek medali. W niedawnych Mistrzostwa Świata w austriackim Graz dla Weny zabrakło miejsca na podium, ale to nic straconego. W codziennych zajęciach prowadzonych w olkuskim Domu Kultury udział bierze mnóstwo dzieci. To gwarancja kontynuacji sukcesów na różnych szczeblach.

Fot. Szkoła Tańca Wena

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments