Chechło

Z przykrością informujemy, że 25 marca w wieku 105 lat zmarł Stanisław Kulawik, mieszkaniec Chechła, kombatant, odznaczony przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Medalem „Pro Patria”. Pogrążonej w żałobie rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pan Stanisław Kulawik urodził się 15 marca 1916 roku. Jako żołnierz stacjonującego w Lublińcu 74. Pułku Piechoty był uczestnikiem kampanii wrześniowej w 1939 roku. Brał udział w walkach pod Janowem koło Częstochowy. Po przegranej bitwie stał się więźniem niemieckiego obozu jenieckiego w Janowie, a potem w Częstochowie. Następnie został wywieziony do Niemiec, gdzie pracował jako przymusowy robotnik. Koniec wojny zastał go w Wiesbaden, mieście wyzwolonym przez Amerykanów. Stamtąd wrócił do kraju. Stanisław Kulawik był członkiem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. W kwietniu 2019 roku, po swoich 103. urodzinach, pan Stanisław został uhonorowany Medalem „Pro Patria”, nadawanym przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Pan Stanisław Kulawik dożył sędziwego wieku. Setne i kolejne urodziny chętnie świętował w gronie rodziny, ale również życzenia corocznie składali mu Wójt Gminy Klucze i inni przedstawiciele samorządu. Ostatnia taka uroczystość w domu jubilata odbyła się przed dwoma laty, podczas 103. urodzin jubilata. Kolejne okazje do wspólnego świętowania przerwała pandemia, a w tym roku dodatkowo złe samopoczucie pana Stanisława.

Jak mówi rodzina, do końca swojego życia zachował poczucie humoru, uśmiech i chęć rozbawienia gości śpiewem, czego zawsze można było doświadczyć podczas spotkań na Jego urodzinach. Chętnie wówczas dzielił się swoimi przeżyciami i historiami z życia. Jak na swój wiek był osobą bardzo samodzielną i o sprawnym umyśle. Gorzej poczuł się dopiero w czasie paru ostatnich miesięcy. Miał spokojną śmierć.

Rodzinie Zmarłego mieszkańca naszej gminy, zacnego Seniora, który dożył aż 105 lat, składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze