blacha

Sprawcy wymuszeń zatrzymani

Pod koniec marca policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali wymuszeń na nieletnim mieszkańcu Bukowna. Sprawcy osiągnęli korzyść majątkową w kwocie ponad 50 000 zł. Zatrzymani to 22 – letni mieszkaniec Jaroszowca oraz 19 – letni olkuszanin. Młodzi mężczyźni od niemal roku szantażowali oraz grozili nieletniemu, wymuszając od chłopaka pieniądze, w zamian za nieopublikowanie wstydliwego zdjęcia. Z czasem, zatrzymani poszerzyli zakres stosowanych przez siebie metod o groźby telefoniczne w postaci rozmów i wiadomości sms. W ten sposób zmusili nieletniego bukowianina do okradania rodziny. Łącznie nastolatek przekazał sprawcom ponad 50 000 zł. Sprawa wyszła na jaw w chwili, gdy jeden z członków rodziny zorientował się, że z jego konta zniknęła duża suma pieniędzy. Sprawcy usłyszeli zarzut dokonania wymuszeń oraz zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Grozi im dziesięć lat więzienia. Obecnie zastosowano wobec nich dozór policyjny.

„Wyparowało” 1300 litrów paliwa

28 marca. Prawdopodobnie tego dnia, na terenie jednej z firm w Bolesławiu, włamano się do czterech ciągników siodłowych, z których skradziono około 1300 litrów paliwa. Właściciel pojazdów oszacował straty na 7500 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Bukownie.

Kradzież agregatu

29 marca. Nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego na ul. Zagaje w Olkuszu, skąd ukradł agregat prądotwórczy o wartości blisko 700 zł. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Obywatel Rumunii podejrzany o kradzież pieniędzy

30 marca. Około godz. 10:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu policjanci zatrzymali obywatela Rumunii, podejrzewanego o kradzież pieniędzy. Kilka minut wcześniej, na terenie targowiska przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu, sprawca ukradł kobiecie trzymane przez nią w ręku 400 zł i uciekł. Po krótkim pościgu funkcjonariusze schwytali złodzieja. Mężczyzna trafił do aresztu olkuskiej komendy. Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą więzienia do lat pięciu.

Zatrzymano złodziei oleju napędowego

30 marca. Dwóch mężczyzn, w wieku 19 i 57 lat zatrzymano ok. godz. 21:00 w Gołaczewach. Zatrzymani dokonali kradzieży blisko 70 litrów oleju napędowego z Mana, którym kierował jeden z mężczyzn. Skradzione paliwo znajdowało się w zaparkowanym przy ciągniku siodłowym samochodzie osobowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy pojemniki, w których znajdował się olej o łącznej wartości 400 zł. Pokrzywdzony, mieszkaniec powiatu miechowskiego, o kradzieży dowiedział się od policjantów. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu.

Kradli katalizatory

3 kwietnia. Tuż przed godz. 2:00, dyżurny olkuskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca ul. Armii Krajowej, o dwóch mężczyznach „kręcących się” po parkingu samochodowym. Chwilę później przybyli na miejsce policjanci zatrzymali jednego z opisanych mężczyzn. Drugi uciekł, lecz kilka minut później został zatrzymany przez inny patrol. Jak się okazało, 19 – latek wspólnie z 34 – latkiem ukradli katalizator z zaparkowanego na tej ulicy Peugeota, a później schowali go do bagażnika Fiata, którym przyjechali na miejsce kradzieży. Funkcjonariusze, oprócz katalizatora, zabezpieczyli również specjalny klucz, ułatwiający działanie złodziei. Zatrzymani mieszkańcy powiatu chrzanowskiego trafili do olkuskiego aresztu. Prawdopodobnie ci sami sprawcy pomiędzy 15 a 20 marca br. na ul. Żeromskiego w Olkuszu skradli katalizator z innego Peugeota. Pokrzywdzeni swoją stratę wycenili na 1000 zł. Sprawcom kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Spowodowali kolizję i uciekli

3 kwietnia. Około godz. 21:30 na ul. Osadowej w Bolesławiu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilkanaście minut wcześniej na ul. Parkowej w Olkuszu spowodowali kolizję z Audi, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania obaj podróżujący samochodem marki Daewoo byli nietrzeźwi. W organizmie pierwszego z nich znajdowały się ok 2 promile alkoholu, u drugiego badanie alkomatem wykazało 1,6 promila. Obaj mężczyźni posiadają sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 36 – letni mieszkaniec Mysłowic i dwa lata młodszy sosnowiczanin trafili do aresztu olkuskiej komendy. Policjanci ustalają, który z mężczyzn kierował samochodem w chwili spowodowania kolizji.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o