Wolbrom

Od czwartku, 21 lipca bieżącego roku, nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Wolbromiu funkcjonuje w nowej lokalizacji. Zmienia się również numer telefonu do nocnej pomocy w Wolbromiu. 

 Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.  Jak informują przedstawiciele Nowego Szpitala w Olkuszu, pacjenci z Wolbromia i okolic nadal przyjmowani są w budynku Miejsko-Gminnego Centrum Medycznego Wol-Med. Teraz odbywa się to jednak w gabinetach obok laboratorium medycznego. Z punktem opieki można skontaktować się pod nowym numerem telefonu: 41 240 13 91. 

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania. Opieka w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej obejmuje również świadczenia pielęgniarskie zlecone przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, wynikające z potrzeby zachowania ciągłości leczenia, np. zastrzyki czy opatrunki — przypomina Marta Pióro, rzeczniczka prasowa Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

Warto również wiedzieć, że pod numerem 800 137 200, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, działa Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK). Funkcjonuje ona na takich samych zasadach jak nocna i świąteczna opieka. Telefony od pacjentów odbierane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18:00 do 8:00 rano kolejnego dnia oraz całą dobę w dni wolne od pracy. Telefonicznych porad udzielają pielęgniarki lub położne oraz lekarze. Podczas połączenia, w razie potrzeby, personel medyczny może wystawić e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.

Fot.: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze