wasze interwencje nowe

– Kiedy zostaną przywrócone wszystkie linie autobusowe kursujące przez Pomorzany, które były przed remontem drogi? Czy pojawią się jakieś nowe linie? – dopytują nasi Czytelnicy. Prace kanalizacyjno – drogowe na tym osiedlu spowodowały istotne zmiany w kursowaniu autobusów ul. Długą. Za kilka dni sytuacja wróci do normy.

Władze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informują, że kursy autobusów, o które dopytują pasażerowie, zostaną przywrócone od poniedziałku, 18 maja. Chodzi o linie 470, 471, 473, 474 oraz 476. Linia OD, uruchomiona na czas prac drogowych, zostanie więc zastąpiona wcześniejszymi liniami.

– Decyzja o przywróceniu komunikacji na ul. Długą została podjęta w środę, 13 maja br. po uzyskaniu pisemnego uzgodnienia od wykonawcy oraz po wcześniejszych spotkaniach z zarządem PWiK i administratorem drogi. Zarząd ZKG „KM” otrzymał pisemne zapewnienie od wykonawcy, że dalsze prace prowadzone w tym rejonie nie będą w jakikolwiek sposób uniemożliwiały realizacji komunikacji w ciągu ul. Długiej. Zarząd ZKG „KM” chciał mieć gwarancję, że autobusy, które powrócą na dotychczasowe trasy, będą mogły bezpiecznie przewozić pasażerów – twierdzi rzecznik prasowy ZKG Dawid Przybylski.

Zarząd Związku uważa, że z punktu widzenia pasażera likwidacja linii OD i przywrócenie dotychczasowych linii będzie korzystne. Wskazują na to liczby. Linia OD realizowała dziennie 18 par kursów. Od najbliższego poniedziałku w dni robocze osiedle Pomorzany obsługiwać będzie 28 kursów w kierunku gminy Klucze oraz 26 kursów w kierunku Super – Samu. – Część z kursów będzie realizowana do przystanku Olkusz osiedle Młodych Pętla. Dzięki temu pasażerowie z Pomorzan będą mogli dojechać nie tylko do centrum miasta, ale i na największe olkuskie osiedla bez konieczności przesiadki. Linia OD kursowała bowiem tylko do przystanku Olkusz Supersam ZGK „KM” – dodaje Dawid Przybylski.

Stosowne informacje na temat komunikacji na Pomorzanach zostaną umieszczone na przystankach i w autobusach. Władze ZKG postanowiły, że od czwartku (14 maja) informatorzy Związku będą w autobusach linii OD osobiście powiadamiać pasażerów o zmianach. Rozkłady jazdy na przystankach zostaną zaktualizowane, a najbardziej zniszczone tablice z rozkładami zastąpią nowe.

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
aaaaaw mig.co zrobiąpasażerPati Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaaaa
aaaaa

Pati weź sie zlituj autobusy wracają nie dzięki nowemu prezesowi a dzieki zakoczonemu remontowi…

w mig.
w mig.

65+,ulga 50% jak w Sławkowie.

co zrobią
co zrobią

W Krakowie wszyscy uczniowie z rodzin 3+ mają przejazdy gratis, Piaśnik przed wyborami wystosował nawet w tej sprawie interpelacje do Rzepki, apelując o wprowadzenie tego również w Olkuszu. Jednak obecnie burmistrz Roman Piaśnik (do niedawna szef olkuskiego SLD) posadził na ciepłym stołku dyrektora komunikacji międzygminnej radnego Łukasza Kmitę (przewodniczącego olkuskiego PiSu), co w mojej opinii nie daje większych szans na obiecywane zmiany. Roman Piaśnik zapomniał już co obiecywał ludziom przed wyborami. Czy mogło być inaczej skoro jedynie podpisywał się pod tekstami, których w większości nie był autorem?

pasażer
pasażer

Panie nowy Dyrektorze proszę:.
1. zrobić porządek z komunikacja na linii do Cmentarza. To kpiny aby starte/młodsze osoby nie mogły w sposób godny człowiekowi dojechać na grób swoich bliskich. Prosimy o samochody klasy jak linia M
2. Przewrócić bezpłatne przejazdy dla kierowców
3. wprowadzić ulgi dla emerytów jak jest w miastach cywilizowanych np Kraków
sukcesów na nowym satanowisku

Pati
Pati

Widać zmiany na lepsze… oby wiecej takich.