edukacja dzieci

Edukacyjna reforma, polegająca m. in. na wprowadzeniu ośmioklasowych podstawówek i wygaszaniu gimnazjów, to spore wyzwanie dla samorządów. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej system kształcenia zmieni się już od kolejnego roku szkolnego. Samorządy mają więc niewiele czasu na dokonanie niezbędnych zmian. Gmina Olkusz na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miejskiej przedstawiła propozycje dotyczące obwodów szkół podstawowych w nowym systemie.

Kurator: projekty sieci szkół jak najszybciej
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w połowie października wystosowała list do samorządowców w sprawie jak najszybszego przygotowania projektu sieci szkół na swoim terenie. List ten został odczytany na wspomnianej komisji. Kurator przedstawiła w nim swoje priorytety w zatwierdzaniu sieci szkół: bliskość budynku szkoły podstawowej od miejsca zamieszkania uczniów, kwestia nauki na jedną zmianę, jedna szkoła w jednym budynku. ,,Może się jednak tak zdarzyć, że ze względu na niewielkie budynki, trzeba będzie usytuować szkołę podstawową w dwóch budynkach. Wiem, że nie unikniemy zupełnie likwidacji małych szkół, w których drastycznie zmniejsza się liczba dzieci, a kolejne lata nie wskazują na poprawienie wskaźnika demografii. Proponuję w takich przypadkach wykorzystanie budynków na przedszkola, Młodzieżowe Domy Kultury, bądź inne cele edukacyjne. Wszędzie tam, gdzie jest możliwość utrzymania małej szkoły, proponuję wykorzystać potencjał nauczycieli poprzez tworzenie po godzinach lekcji, swoistych centrów życia środowiska miejscowego, np.: w postaci ośrodków animacji kultury, sportu, bibliotek, kafejek internetowych itp., czyli miejsc, gdzie może się koncentrować życie społeczności lokalnej „– podkreśliła w liście kurator oświaty Barbara Nowak.

Kurator zaapelowała do samorządowców o zadbanie o pracę dla nauczycieli w ten sposób, aby do szkół podstawowych, liceów i techników szkół branżowych w pierwszej kolejności przyjmowani byli nauczyciele gimnazjów.

W liście ujęto też harmonogram prac nad siecią szkół. Do 17 lutego 2017 roku samorządy muszą przekazać do Kuratorium Oświaty projekty uchwały o sieci szkół podstawowych ponadpodstawowych i specjalnych. Do 11 marca 2017 roku Kuratorium Oświaty ma wydać opinie w sprawie sieci szkół. Organy prowadzące szkoły muszą podjąć stosowne uchwały do 31 marca 2017 roku.

Gmina: to są tylko propozycje
Na posiedzeniu Komisji Oświaty wiceburmistrz Bożena Krok i dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Anna Kluczewska przedstawiły propozycje dotyczące obwodów szkół podstawowych w nowym systemie. – Jesteśmy po spotkaniu w kuratorium. Nasza propozycja sieci szkół spotkała się z aprobatą. Mamy jeszcze sporo wątpliwości, projekt ustawy nie precyzuje bowiem kilku kwestii. Na razie nie na wszystkie pytania otrzymaliśmy odpowiedź. Zgodnie z zapowiedziami minister edukacji Anny Zalewskiej ustawa powinna być czytana w Sejmie w grudniu, a czasu na dokonanie niezbędnych zmian nie mamy wiele – mówiła wiceburmistrz Bożena Krok.

Jakie są zatem propozycje gminy? Obwód SP nr 1 zostałby zmniejszony o ulice od rynku w stronę SP nr 4, aby pomieścić w budynku przy ul. Kantego ośmioklasową szkołę. Obwody SP nr 2 i SP nr 3 pozostałyby bez zmian. W przypadku SP nr 4 obwód zostałby zwiększony o ulice „zabrane” SP nr 1. Szkoła ta jako ośmioklasowa funkcjonowałaby w dwóch budynkach (obecnej siedzibie SP nr 4 i budynku, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum nr 3), o ile kuratorium dopuści taką możliwość. Zmniejszony obwód o Pazurek, Podlesie i Kolonie Zimkówka przewiduje się w SP nr 5. W SP nr 6 wstępnie założono utworzenie filii SP nr 5, gdzie nauka odbywałaby się w klasach 1-3. Obwody szkół nr 9 i nr 10 pozostałyby bez zmian.

W przypadku szkól wiejskich według propozycji władz miasta nie zmieniłyby się obwody SP w Osieku i Gorenicach, a obwód SP w Braciejówce zostałby zwiększony o Pazurek, Podlesie i Kolonię Zimkówka. W pozostałych placówkach , czyli w Sienicznie, Kosmolowie, Zawadzie i Zedermanie, mogłyby powstać szkoły filialne. Gmina czeka na odpowiedź z kuratorium, czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe.

Radni: musimy dobrze znać temat
Miejscy radni obecni na komisji zdecydowali, że zanim przedstawią swoje pomysły dotyczące wprowadzenia ośmioklasowych szkół podstawowych, muszą dokładnie zapoznać się z szeregiem danych dotyczącym m. in. demografii czy zatrudnienia nauczycieli i pozostałych pracowników szkół. W przyszłym tygodniu odwiedzą niektóre „podstawówki”, aby m. in. ocenić warunki lokalowe. Dopiero wtedy będą dalej debatować nad siecią szkół. Działania radnych i kierownictwa magistratu z pewnością bacznie będą obserwować zainteresowani mieszkańcy. Już w środowym posiedzeniu uczestniczyła liczna grupa rodziców uczniów, nauczycieli oraz sołtysów.

Temat szkolnej reformy dotyczy wielu mieszkańców. Planowanie nowych obwodów to przecież tylko jeden z aspektów zmian w edukacji. Do rozwiązania pozostają jeszcze m. in. kwestie związane z zatrudnieniem nauczycieli i pozostałych pracowników szkół czy dostosowanie sal lekcyjnych do nowej podstawy programowej. Wszystkie te tematy będziemy śledzić i na bieżąco informować naszych Czytelników.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
82 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
globus
globus
6 lat temu

[quote name=”ola”]a teraz pomyślcie…w każdej szkole trzeba urządzić na nowo pracownie chemiczną,fizyczną,informatyczną dla klas VI-VIII……psu na budę taka reforma jak generuje koszty zamiast oszczędności.[/quote]

Czy wydaje Ci się, że w wiejskich szkołach nadal jest wychodek na dworze i piece kaflowe zamiast c.o.?
W każdej podstawówce jest sala komputerowa – zajęcia komputerowe dzieci mają od pierwszej klasy. A jeśli wszystkie podstawówki musiały oddać gimnazjom przy poprzedniej reformie pomoce do chemii i fizyki, czemu teraz nie może to zadziałać w drugą stronę? Odpowiedź jest prosta: bo burmistrz i wiceburmistrz – choćby po trupach – prą do celu… G…uzik ich obchodzą wiejskie dzieci.

Loiza
Loiza
6 lat temu

[quote name=”rodzica”]WSZYSTKICH NAUCZYCIELI MAJĄCYCH WIEK EMERYTALNY WYSŁAĆ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK!!!
A OBWODY NOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH STWORZYĆ TAK, JAK BYŁO PRZED GIMNAZJAMI!!![/quote]
Tak jest, łącznie z burmistrzem i p. Krokową

Spóźniony
Spóźniony
7 lat temu

„Kilka razy miałem okazję spędzić chwilę z Panią Krok. Powiem tak: jak tacy ludzie zajmują takie wysokie stanowiska? Zaskoczył mnie zupełnie brak samodzielnego, logicznego myślenia i elementarnej wiedzy.”
Dodam: Szkoda, bo zapowiadało się, że będzie nieźle. Jest kumoterstwo i niekompetencja

yunak
yunak
7 lat temu

[quote name=”Misiek”][quote name=”rzepka”]”Zalesie Golczowickie”jest wg mapy „Compass”,bo „Golczowice”a nie „Golczów”[/quote]
…ale o co chodzi?[/quote]
chodzi o naćpanego gościa.

Misiek
Misiek
7 lat temu

[quote name=”rzepka”]”Zalesie Golczowickie”jest wg mapy „Compass”,bo „Golczowice”a nie „Golczów”[/quote]
…ale o co chodzi?

ola
ola
7 lat temu

a teraz pomyślcie…w każdej szkole trzeba urządzić na nowo pracownie chemiczną,fizyczną,informatyczną dla klas VI-VIII……psu na budę taka reforma jak generuje koszty zamiast oszczędności.

uczniak
uczniak
7 lat temu

[quote name=”profesor podstawówki”]Duma rozpiera babę gdy dzieciaki mówią do nauczycielki w podstawówce: „Pani profesor”….
….biedne dzieci nie wiedzą co mówią….jaka z niej profesor?….zwykła magister albo nawet licencjat 😆 😆 😆 😀 😀 :D[/quote]
Hmm,a czemu do lekarza mówisz „Panie doktorze”?
To żaden doktor,zwykły lekarz

babay
babay
7 lat temu

Reforma za szybka – trochę wolniej, bo zwariujemy :

rzepka
rzepka
7 lat temu

„Zalesie Golczowickie”jest wg mapy „Compass”,bo „Golczowice”a nie „Golczów”

Gienio
Gienio
7 lat temu

[quote name=”2w36738323″][quote name=”Gawrot”]Postołkowa ma odejść – pomimo ze jest radna – z ARMIRu , czy ktoś coś o tym dokładnie wie[/quote]
Przegrałeś populisto i nieudaczniku wszystko, to nie podjudzaj przeciwko innym. Ale co tu do takich apelować jeżeli w głowie sieczka.[/quote]
Czyli coś jest na rzeczy skoro nerwy tak mocno puściły , a czy to prawda ze ma iść na stołek kierowniczy do burmistrza w spółce miejskiej ? Uważam ze ma niezłe kompetencje na to aby pracować razem z Piasnikiem !

2w36738323
2w36738323
7 lat temu

[quote name=”Gawrot”]Postołkowa ma odejść – pomimo ze jest radna – z ARMIRu , czy ktoś coś o tym dokładnie wie[/quote]
Przegrałeś populisto i nieudaczniku wszystko, to nie podjudzaj przeciwko innym. Ale co tu do takich apelować jeżeli w głowie sieczka.

Gawrot
Gawrot
7 lat temu

Postołkowa ma odejść – pomimo ze jest radna – z ARMIRu , czy ktoś coś o tym dokładnie wie

Mike
Mike
7 lat temu

Czym jest Olkusz? Na pewno nie centrum rozrywkowym czy też biznesowym. ( Jak do tej pory żadnych nowych miejsc pracy). Szansą rozwoju dla Olkusza jest zostanie „sypialnią wielkich miast” a co za tym idzie baza mieszkaniowa, dobre szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia i bliskość sklepów. Jeżeli ktoś myśli o likwidacji szkół to tym samym niszczy to miasto. Ludzie kupując mieszkanie czy budując domy poza Krakowem czy Katowicami chcą by ich dzieci chodziły do nieprzeludnionych szkół z dobrą ofertą edukacyjną. To ludzi do Olkusza przyciąga. Jeżeli szkoły będą likwidowane to ludzi tylko będzie odpychać od Olkusza. Mam nadzieję że po decydenci w naszym mieście wezmą to pod uwagę.

walec
walec
7 lat temu

[quote name=”wyborcy”]Panie Burmistrzu Piaśnik! Proszę stanowczo interweniować w kwestiach oświaty bo inaczej druga kadencja może Panu koło nosa przejść. A chyba szkoda by było…[/quote]
Lepiej niech nie myśli o drugiej kadencji. To nie na jego zdrowie. Niech się nacieszy emeryturą i trochę zwiedzi świata.

wyborcy
wyborcy
7 lat temu

Panie Burmistrzu Piaśnik! Proszę stanowczo interweniować w kwestiach oświaty bo inaczej druga kadencja może Panu koło nosa przejść. A chyba szkoda by było…

rodzica
rodzica
7 lat temu

WSZYSTKICH NAUCZYCIELI MAJĄCYCH WIEK EMERYTALNY WYSŁAĆ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK!!!
A OBWODY NOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH STWORZYĆ TAK, JAK BYŁO PRZED GIMNAZJAMI!!!

profesor podstawówki
profesor podstawówki
7 lat temu

[quote name=”nauczyciel”][quote name=”prawda w oczy”]Niech ktoś powie ludziom prawdę w oczy :

ile nauczycieli straci pracę w wyniku tej reformy?
Nie oszukujmy się….dzieci jest coraz mniej a gimnazja zostaną zlikwidowane….pytam ile?
10? 15? 20? 40?[/quote]
Ktoś musi uczyć dzieci jakie pójdą do 7-mej i 8-mej klasy podst. oraz 1-wszej ogólniaka / technikum (jak ta szkoła będzie 4/5 letnia) i to będą nauczyciele z gimnazjum. Jeżeli sumarycznie liczba godzin: gimnazjum = 7,8 klasa podst + 1-wsza ogólniaka to gdzie ktoś straci pracę? No chyba, że państwo nauczyciele będą się bać, że nagle będą konkursy o pracę dla nauczylieli z gimnazjów. Przestańcie mącić w głowach. Ani uczniów nie ubędzie (bo jest to const. niezależnie czy gimnazjum czy szkoła podst.). Dlatego będzie tyle samo pracy poza liczbą dyrektorów :P.[/quote]

nauczycieli może być tyle samo bo dzieci jest tyle samo…ale jak były dwa budynki szkoły i było w każdej 10 sprzątaczek to po likwidacji gimnazjum i połączeniu w jeden budynek też będzie 20 sprzątaczek? nie…do sprzątania jednego budynku wystarczy 10 sprzątaczek a nie jak do dwóch budynków 20 🙂 a 10 pójdzie do zwolnienia haha 🙂

ddddoooo
ddddoooo
7 lat temu

[quote name=”Staś Pytalski”]O zderzeniu przed Olkuszem coś napiszcie,sobotnim,na światłach.[/quote]
Stasiu już napisali o twoim zderzeniu. Czytaj tekst, tylko uważnie bo z tego wypadku to na pewno wyniesiesz dużo wiedzy.

nauczyciel
nauczyciel
7 lat temu

[quote name=”prawda w oczy”]Niech ktoś powie ludziom prawdę w oczy :

ile nauczycieli straci pracę w wyniku tej reformy?
Nie oszukujmy się….dzieci jest coraz mniej a gimnazja zostaną zlikwidowane….pytam ile?
10? 15? 20? 40?[/quote]
Ktoś musi uczyć dzieci jakie pójdą do 7-mej i 8-mej klasy podst. oraz 1-wszej ogólniaka / technikum (jak ta szkoła będzie 4/5 letnia) i to będą nauczyciele z gimnazjum. Jeżeli sumarycznie liczba godzin: gimnazjum = 7,8 klasa podst + 1-wsza ogólniaka to gdzie ktoś straci pracę? No chyba, że państwo nauczyciele będą się bać, że nagle będą konkursy o pracę dla nauczylieli z gimnazjów. Przestańcie mącić w głowach. Ani uczniów nie ubędzie (bo jest to const. niezależnie czy gimnazjum czy szkoła podst.). Dlatego będzie tyle samo pracy poza liczbą dyrektorów :P.

Staś Pytalski
Staś Pytalski
7 lat temu

O zderzeniu przed Olkuszem coś napiszcie,sobotnim,na światłach.

prawda w oczy
prawda w oczy
7 lat temu

Niech ktoś powie ludziom prawdę w oczy :

ile nauczycieli straci pracę w wyniku tej reformy?
Nie oszukujmy się….dzieci jest coraz mniej a gimnazja zostaną zlikwidowane….pytam ile?
10? 15? 20? 40?

HENIO
HENIO
7 lat temu

Czego Wy narzekacie ze nie macie władzy przecież to Wy wygraliscie wybory w 2014 w gminie i w powiecie PIS miał większosc tylko WASZE nieudacznictwo spowodowało że nie macie NIC TO Wasza nieudolnosc.

Radni
Radni
7 lat temu

Pan poseł Osuch niech cos zrobi pozytywnego dla Olkusza bo jak dotąd nic nie zrobił.

biadolenie
biadolenie
7 lat temu

[quote name=”12 tys to za dużo”]slużby wodza już działają. Tak jak w przypadku każdej niepopularnej decyzji podejmowanej przez włodarza , należy zaatakować osoby które nie mają mocy sprawczej, decyzyjnej.
Jak się nie ma odwagi cywilnej do podejmowania ważnych, strategicznych to trzeba takiej osobie obciąć wynagrodzenie, bo nie spełnia powierzonych przez społeczenstwo roli[/quote]
A dlaczego nie mają mocy sprawczej. Mieli wszystko i przekuglowali, przekupczyli i ubabrali się po pachy. A na koniec zostali Miśkami. Cyt.miałeś chamie złoty róg, został ci się jeno sznur.

z kazika
z kazika
7 lat temu

Pani Burmistrz Krok
Jakby mnie tak ludzie posądzali to bym się jutro podał do dymisji- czego Pani szczerze życzę.

12 tys to za dużo
12 tys to za dużo
7 lat temu

slużby wodza już działają. Tak jak w przypadku każdej niepopularnej decyzji podejmowanej przez włodarza , należy zaatakować osoby które nie mają mocy sprawczej, decyzyjnej.
Jak się nie ma odwagi cywilnej do podejmowania ważnych, strategicznych to trzeba takiej osobie obciąć wynagrodzenie, bo nie spełnia powierzonych przez społeczenstwo roli

OOLLOO
OOLLOO
7 lat temu

Ciekawe czy tych czterech gości wywołanych do tablicy temu zaprzeczy ?.

Zaskoczony
Zaskoczony
7 lat temu

Cześć 2.

Zakładając, że żadna z pań nawet nie zrobi siusiu ani nie będzie jadła kanapek, z nikim rozmawiała ani nie wypełni żadnych papierów to wychodzi maksymalnie 1 godzina zegarowa zajęć z dzieckiem tygodniowo. Przypomnę, te dzieci otrzymują subwencję na kształcenie i rehabilitację w wysokości ok. 2 tyś – 5 tyś pln / miesiąc. Czyli śmiało możemy powiedzieć, że 1 godzina rehabilitacji w tym przedszkolu kosztuje od 350 pln – 1100. Kpina? Jeszcze nie taka wielka. Będzie większa. Przypatrzmy się kwalifikacjom: w zastępstwie zatrudniona została osoba bez żadnego doświadczenia z dziećmi autystycznymi, bez doświadczenia z jakimikolwiek dziećmi niepełnosprawnymi. Cień? Czy tą funkcję pełni woźna? Ile jest cieni na dzieci? 1? Przez ile godzin? Hmm, chyba trochę drogo cały ten biznes wychodzi albo strasznie się opłaca gminie. I pani Krok pisze, że nie ma na edukację? Idąc dalej, mogę powiedzieć, że na 16 zajęć w semestrze przepadło 9. Dodam, że dziecko wcale nie chorowało. Czyli ile w sumie kosztuje godzina rehabilitacji dziecka? Znowu dwa razy drożej. Czy to jest jakiś żart?

Panie Burmistrzu, czy Gmina rozlicza się z tych środków na kształcenie na dzieci niepełnosprawne? Wg przepisów, które obowiązują od zeszłego roku to chyba powinna. Liczę na zajęcie stanowiska w tej sprawie przy okazji reformy.

PIS
PIS
7 lat temu

PANÓW Osucha, KMITĘ, Mrówkę ,Panka odsunąc od polityki bo są wyjątkowymi populistami i karierowiczami.

majk
majk
7 lat temu

[quote name=”uczeń”][quote name=”uczeń”]A dlaczego nic nie ma na temat szkoły w Witeradowie. Będzie zlikwidowana?[/quote]
Także nie znane są losy szkoły w Żuradzie.[/quote]
To są szkoły uspołecznione i nie są w ogóle rozważane w kontekście przekształceń i nowej sieci szkół.

Zaskoczony
Zaskoczony
7 lat temu

Cześć 1.

Tytułem wstępu: na edukację każdego przedszkolaka idą pieniążki z „centrali” – ok. 700 pln / dziecko / miesiąc. Natomiast w przedszkolu przy Kochanowskoego odbywa się również kształcenie dzieci niepełnosprawnych, na które przysługuje większa subwencja, tj. od ok. 2 tyś – 5 tyś pln / miesiąc / dziecko. Czyli na każde dziecko oprócz kosztów normalnego prowadzenia zajęć (700 pln / miesiąc) powinna przypadać na rehabilitację kwota: od 1300-4300 pln/miesiąc/dziecko (wyjaśnienie: 2 tyś pln – 700 pln / 5 tyś. – 700 pln). W związku z tym Gmina powinna zapewnić rehabilitację na naprawdę wysokim poziomie. Gdybyśmy nawet zatrudnili super specjalistów to powinno być od 13-43 godzin zajęć na każde dziecko / miesiąc. Czyli 3-11 godzin tygodniowo z naprawdę specjalistą w super warunkach.

W przedszkolu mamy ok. 17 dzieci z orzeczeniam (liczba się zmienia ale można to sprawdzić dokładnie). Rocznie Gmina otrzymuje środki w wysokości ok. 700 tysięcy pln na kształcenie tych 17 dzieci. Z tego organizuje … 1 etat na rehabilitację dla 17 dzieci miesięcznie. Powtarzam jeden etat. Sumarycznie są to 2 x 0,5 etatu. C.D.N.

staszek
staszek
7 lat temu

Panie Burmistrzu Piaśnik czy nie może Pan odsunąć od decyzji w sprawie olkuskiego szkolnictwa Panią Wiceburmistrz Krok, która już wszędzie opowiada, że ona i tak Gimnazjum nr III uratuje pod nazwą Szkoła podstawowa nr 7 lub w inny sposób zadba o byłych swoich nauczycieli, czy jest tylko burmistrzem od kolesiów z gimnazjum nr III czy powinna patrzeć także na inne podległe jej szkoły. Podobno Gmina jest bardzo zadłużona to po co się tworzy nową szkołę pod nazwą filia lub równoległa. Nie tak dawno była wojna o szkoły w Zawadzie, Kosmolowie, Sienicznie i obiecał Pan że szkoły te nie zostaną rozwiązane , a teraz gdy po reformie powinny dojść jeszcze dwie klasy to się nagle mówi o szkołach z klasami 1-3.
Panie burmistrzu proszę się przyjrzeć problemowi , który tworzy Pani zastępczyni i być konsekwentny w swoich deklaracjach bo wybory będą całkiem nie długo i wtedy głosy wsi mogą się przydać Państwu.

uczeń
uczeń
7 lat temu

[quote name=”uczeń”]A dlaczego nic nie ma na temat szkoły w Witeradowie. Będzie zlikwidowana?[/quote]
Także nie znane są losy szkoły w Żuradzie.

profesor podstawówki
profesor podstawówki
7 lat temu

Pokażcie mi drugi zawód na świecie w którym praca to 5 godzin zegarowych dziennie a nie 8 , płacą pensje za niepracowanie(wolne płatne wakacje i ferie) i dają trzynaście pensji w roku…a przecież rok ma 12 miesięcy :-* 😆
wiem wiem…zaraz powiedzą że zazdrośnik i takie tam…nie …przeciwnie…cieszę się waszym szczęściem 😆
a co do likwidacji gimnazjów to świetny pomysł…bo podobno gimnazja to zło….poczytajcie sobie:

http://wyborcza.pl/1,75398,18897612,gimnazjum-siedliskiem-zla-z-badan-wynika-ze-gorzej-jest-w.html

NAUCZYCIELKA
NAUCZYCIELKA
7 lat temu

[quote name=”RADNY”]ZA CAŁE ZŁO KTÓRE ISTNIEJE W SZKOLNICTWIE ODPOWIEDZIALNE JEST PIS JAK NAJSZYBCIEJ ODSUNĄĆ OD WŁADZY TYCH SZKODNIKÓW .[/quote]
ZA CAŁE ZŁO W OLKUSKIEJ OŚWIACIE ODPOWIEDZIALNY JEST BUTMISZCZ i JAK NAJSZYBCIEJ POWINNISMY ODSUNĄĆ GO OD WŁADZY ,

RADNY
RADNY
7 lat temu

ZA CAŁE ZŁO KTÓRE ISTNIEJE W SZKOLNICTWIE ODPOWIEDZIALNE JEST PIS JAK NAJSZYBCIEJ ODSUNĄĆ OD WŁADZY TYCH SZKODNIKÓW .

Fajter
Fajter
7 lat temu

Piasnikowi i Krokowej należy jak najszybciej obnizyc pensje przynajmniej o polowe , a najlepiej żeby odeszli , dość juz tego

Balbina
Balbina
7 lat temu

Pani Krok ratuje swoje koleżanki z Gim nr 3,
Wszystko to kolesiostwo.

uczeń
uczeń
7 lat temu

A dlaczego nic nie ma na temat szkoły w Witeradowie. Będzie zlikwidowana?

Ja nauczycielka
Ja nauczycielka
7 lat temu

Odniosę się do wpisu nauczyciela nr 38. Tak kochanie, jestem nauczycielem z 25 letnim stażem przy tablicy, jestem nauczycielem dyplomowanym, więc zarabiam krocie za 18 godzin tygodniowo, tak, mam dwa miesiące wakacji i dwa tygodnie ferii. Uf, przyznałam się i co z tego? Kto mi da emeryturę po latach pracy? I jestem starym wyjadaczem i PRZYZNAJĘ SIĘ chodzi mi o pracę. Bo wszyscy wiemy, że w tym wieku bez względu na zawód – o pracę trudno. A Ty aż kipisz nienawiścią do ludzi starszych od siebie, ale nie zapominaj, że nawet się nie obejrzysz, a minie Ci 25 lat życia. I przyjdą następne młode pokolenia i … oby były łaskawsze dla Ciebie.

Zaskoczony
Zaskoczony
7 lat temu

[quote name=”Xxx”][quote name=”Yeti”][quote name=”Yeti”]Patrząc na propozycje pani burmistrz Krok to widać wyraźnie ze w nieodległej perspektywie szkoła podstawowa nr 1 do zamknięcia a obecne gimnazjum nr 3 przejmie szkołę nr 1 , da sie ,? Da ,wierzcie mi , a powinno być tak ze. Wszystkie szkoły podstawowe powinny pozostać bez zmian , oczywiście gimnazjum nr 3 do likwidacji” i tyle w temacie , Nie zazdroszczę Piasnikowi ma ciezki orzech do zgryzienia bo jak wiadomo z gim nr 3 wywodzi sie Krokowa -była tam dyrektorka , a obecna dyrektorka jest kto?
Tak durnego wpisu dawno nie czytałam!!! Wszystkie trzy Panie całe mnóstwo dobrego wniosło dla ludzi z Olkusza i samego miasta. Każda z nich jest świetna w tym co robi i tylko zwykła świnia może tak się wypowiedzieć. Gimnazjum nr 3 ma rewelacyjne osiągnięcia i grono pedagogiczne więc ciężko zamknąć taką szkołę. Pytam po co? Pani dyrektor i burmistrz też prężnie działa i nie ma co im zarzucić![/quote]
Kilka razy miałem okazję spędzić chwilę z Panią Krok. Powiem tak: jak tacy ludzie zajmują takie wysokie stanowiska? Zaskoczył mnie zupełnie brak samodzielnego, logicznego myślenia i elementarnej wiedzy.

Maxi
Maxi
7 lat temu

[quote name=”nauczyciel”][quote name=”pittty”][quote name=”profesor podstawówki”]Nauczyciel to najlepszy zawód na świecie 8)
Wolne 2 miesiące wakacji, wolne 2 tygodnie ferii, wolne 2 tygodnie święta Bożego Narodzenia i aż do Sylwestra …wolne soboty i niedziele…łącznie to 3 miesiące w roku wolnego… 😆
….Do tego trzynastki , nagrody, wyróżnienia i pensje po 3 tysiące na rękę 😉
+ ze 2 tysiące zł z korepetycji ,płatne zasiadanie w komisji maturalnej to razem ponad 5 tysięcy na rękę 😆
a ich praca to nie 8 godzin dziennie jak innych pracowników lecz 5 godzin zegarowych dziennie z przerwami !!! 😀
Do tego darmowe wycieczki szkolne 3 razy w roku góry, morze, Mazury + przywileje emerytalne i ciepła pewna posadka :-*
Żyć nie umierać :-* :lol:[/quote]
Biedny. widać, że w życiu mu nie wyszło i kąsa jadem. My – nauczyciele, którzy własnie wylegujemy się na kanapie z drinkiem w dłoni mając w perspektywie darmową wycieczkę na Mazury (hotel 4-gwiazdkowy ) zaraz po weekendzie oraz przerwę świąteczną niedługo potem- SERDECZNIE POZDRAWIAMY Pana, któremu w życiu nie wyszło :)[/quote]

Zazdrośnik :)[/quote]

Wspomnieć należy jeszcze o tym, że nauczyciele dostają pensję z góry.

Xxx
Xxx
7 lat temu

[quote name=”Yeti”][quote name=”Yeti”]Patrząc na propozycje pani burmistrz Krok to widać wyraźnie ze w nieodległej perspektywie szkoła podstawowa nr 1 do zamknięcia a obecne gimnazjum nr 3 przejmie szkołę nr 1 , da sie ,? Da ,wierzcie mi , a powinno być tak ze. Wszystkie szkoły podstawowe powinny pozostać bez zmian , oczywiście gimnazjum nr 3 do likwidacji , Braciejowka , szkoła nr 2 i 3 powinny być szkołami ” zbiorczymi” i tyle w temacie , Nie zazdroszczę Piasnikowi ma ciezki orzech do zgryzienia bo jak wiadomo z gim nr 3 wywodzi sie Krokowa -była tam dyrektorka , a obecna dyrektorka jest kto ? Nie kto inny tylko mama jednej pani redaktor a obecnie dyrektorki wydz , propagandy u Piasnika ,
Same Panie na własną prośbę zapetlilyscie sie nie patrząc do przodu , takie ruchy jakie teraz chcecie zrobic są spóźnione przynajmniej o rok , wtedy przeszło by wszystko bez bulu.

Tak durnego wpisu dawno nie czytałam!!! Wszystkie trzy Panie całe mnóstwo dobrego wniosło dla ludzi z Olkusza i samego miasta. Każda z nich jest świetna w tym co robi i tylko zwykła świnia może tak się wypowiedzieć. Gimnazjum nr 3 ma rewelacyjne osiągnięcia i grono pedagogiczne więc ciężko zamknąć taką szkołę. Pytam po co? Pani dyrektor i burmistrz też prężnie działa i nie ma co im zarzucić!

Nauczyciel
Nauczyciel
7 lat temu

Dopóki rząd nie zreformuje/ograniczy przywilejów Karty Nauczyciela dopóty brakowac bedzie samorzadom finansów na edukacje. Caly czas probuje sie leczyc skutki a nie przyczyny. Prawda jest taka ze nawet 60_70procent kosztow utrzymania szkoly to pensje nauczycieli. Bo wiekszosc z nich to starzy wyjadacze 25 lat przy tablicy z najwyzszymi stawkami a dla mlodych w tym zawodzie niestety nie ma pracy. Dobrze tu ktos napisal ze chodzi o DZIECI i tylko o nie. Smutne jest to ze zaden nauczyciel nie przyzna uczciwie ze tez chodzi rowniez o ich miejsca pracy…..

kawosz
kawosz
7 lat temu

zarówno moja mama, jak i ja oraz moje dzieci chodziliśmy do SP1. Kiedyś było tam osiem klas, podwójne oddziały, a klasy w moim roczniku liczyły po 35-37 osób i jakoś pomieściliśmy się w tej najstarszej w Olkuszu szkole, dzisiaj czytam, że władze chcą okroić obwód i w przyszłości doprowadzić szkołę do wymarcia, bo przecież wszędzie słyszymy o niżu demograficznym! I to wszystko rzekomo w trosce o dzieci? A może o szkołę pani burmistrz… Tak łatwo jej nie oddamy, bo to szkoła bezpieczna i z klimatem.

Sukces
Sukces
7 lat temu

Roman – Czlowiek któremu jedyne co wyszło to dzieci ze szkół

nauczyciel
nauczyciel
7 lat temu

[quote name=”pittty”][quote name=”profesor podstawówki”]Nauczyciel to najlepszy zawód na świecie 8)
Wolne 2 miesiące wakacji, wolne 2 tygodnie ferii, wolne 2 tygodnie święta Bożego Narodzenia i aż do Sylwestra …wolne soboty i niedziele…łącznie to 3 miesiące w roku wolnego… 😆
….Do tego trzynastki , nagrody, wyróżnienia i pensje po 3 tysiące na rękę 😉
+ ze 2 tysiące zł z korepetycji ,płatne zasiadanie w komisji maturalnej to razem ponad 5 tysięcy na rękę 😆
a ich praca to nie 8 godzin dziennie jak innych pracowników lecz 5 godzin zegarowych dziennie z przerwami !!! 😀
Do tego darmowe wycieczki szkolne 3 razy w roku góry, morze, Mazury + przywileje emerytalne i ciepła pewna posadka :-*
Żyć nie umierać :-* :lol:[/quote]
Biedny. widać, że w życiu mu nie wyszło i kąsa jadem. My – nauczyciele, którzy własnie wylegujemy się na kanapie z drinkiem w dłoni mając w perspektywie darmową wycieczkę na Mazury (hotel 4-gwiazdkowy ) zaraz po weekendzie oraz przerwę świąteczną niedługo potem- SERDECZNIE POZDRAWIAMY Pana, któremu w życiu nie wyszło :)[/quote]

Zazdrośnik 🙂

monika31
monika31
7 lat temu

Witam koleżanka mi mówiła, że znowu piszą o jakiejś aferze w Olkuskim szpitalu ktoś coś wie na ten temat? :sigh:

Bożena
Bożena
7 lat temu

(cd komentarza poprzedniego, bo za długi był 😛 ) Mam nadzieję, że my, obywatele Olkusza będziemy mieli okazję spotkać się z władzami przed podjęciem tak ważnych, długoterminowych decyzji, będziemy mogli wyrazić swoją DEZAPROBATĘ. Ale trzeba się będzie wykazać ogromną odwagą ze strony władz, aby stanąć przed nami obywatelami. Szukacie oszczędności? Nie kosztem naszych DZIECI. Zajrzyjcie do swoich portfeli.