jablko zamiast papierosa1 2016

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu wzięli udział w akcji prozdrowotnej 6 EVENT „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa!” organizowanej przez Inspekcję Sanitarną w Olkuszu. W tym roku partnerem i współorganizatorem akcji była firma CREATON Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu.
Wydarzenie polegało na zjedzeniu 1 TONY JABŁEK oraz ozdobieniu swojej garderoby znaczkiem – naklejką MODA NA NIEPALENIE przez wszystkich uczestników. Głównym celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia oraz zmotywowanie osób palących do ograniczenia używania wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny w towarzystwie osób niepalących lub/i rozstania się z nałogiem.

jablko zamiast papierosa2 2016

W tym roku Organizatorzy EVENTU odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu. W czasie spotkania edukacyjnego z Uczniami, Dyrektorem i Gronem Pedagogicznym poruszane były tematy dotyczące promowania zasad zdrowego stylu życia bez nałogów oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych w życiu codziennym. Uroczystość w II L.O. w Olkuszu zakończyła się zjedzeniem symbolicznego jabłka! W taki sposób powiat olkuski włączył się w uroczyste obchody Światowego Dania Rzucania Palenia, które na świecie obchodzone są od 1974 roku. Oprócz uczniów i nauczycieli z placówek ponadgimnazjalnych do akcji przyłączyła się młodzież przebywająca w Zespole Placówek Oświatowych w Olkuszu oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Eukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu, CREATON Polska Sp. z o.o., Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Ochrony Rolnictwa i Nasiennictwa w Olkuszu.
W evencie udział wzięło około 4 tysiące osób. Dziękujemy!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Valdez76
Valdez76
5 lat temu

Jako palacz popieram