otbs

Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma nową radę nadzorczą. Taką decyzję podjął burmistrz Roman Piaśnik.

Do nowej rady powołano Annę Chwast, która obecnie jest audytorem w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości. W przeszłości pracowała jako audytor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz sekretarz Gminy Olkusz.

Kolejną osobą w radzie jest Zenon Fiuk, przedstawiciel Rady Nadzorczej PPUH „REMKOKS” Sp. z o.o. oraz specjalista techniczny JSW KOKS S.A. Był członkiem Rady Nadzorczej Koksowni Przyjaźń.

W skład rady wszedł Wojciech Pawlikowski, były sekretarz Powiatu Olkuskiego. W minionych latach pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu i dyrektora naczelnego Olkuskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Był także likwidatorem Olkuskiej Agencji Rozwoju.

Skąd decyzja o personalnych roszadach? – Zdecydowałem o zmianie składu rady nadzorczej z uwagi na pilną potrzebę poprawy jakości nadzoru nad spółką OTBS. Wyzwania stojące przed spółką wymagają prowadzenia ścisłego nadzoru nad poszczególnymi procesami, który w mojej ocenie dotychczas był niewystarczający – mówi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypomnijmy, że w poprzedniej radzie nadzorczej zasiadali: Alfred Szylko, Wojciech Kaim, Sławomir Rosiek.

OTBS jest spółką, w której 100 proc. udziałów ma gmina Olkusz. Spółka ma na swoim koncie sześć budynków: przy ul. Kochanowskiego, ul. Legionów Polskich, ul. Króla Kazimierza Wielkiego (były hotel „Olkusz”), ul. Osieckiej oraz dwa przy ul. Armii Krajowej. Łącznie znajduje się w nich 237 mieszkań. Spółka ma również pawilon handlowy przy al. 1000-lecia oraz lokale użytkowe  w swoich blokach przy ul. Armii Krajowej.

 

18
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
18 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
józekpani mżorżNICK_okpeak Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
józek
józek

Pawlikowski to jedyny w tej radzie co zna się na budownictwie , ale to kolega Piaśnika i współtowarzysz z PZPR i SLD. Fiuk do nieuk i człowiek bez przygotowania który wypłynął na fali solidarności koksowni i tak sobie pływa.

baca
baca

[quote name=”peak”]Jakie są kryteria przyjęcia na te stanowiska? Czy żeby zostać członkiem Rady Nadzorczej TBS-u należy mieć zdany odpowiedni egzamin przed Ministerstwem Skarbu Państwa?[/quote]
W 2000 roku tylko towarzysze byli kierowani na takie kursy i mamy efekty jakie mamy

pani m
pani m

Nowa rada nadzorcza do żenada. …

żorż
żorż

[quote name=”kiszor”]Czy ktoś może zna te nowe osoby powołane do rady nadzorczej OTBS? Dlaczego właśnie oni? Czy są to może jacyś dawni współpracownicy Romana Piaśnika?[/quote]
Wszystkich ich łącznie z burmiszczem połączyła przynależność do PZPR

NICK_ok
NICK_ok

….. Jedyny zarząd który wykonuje w miarę rzetelnie swoją pracę w tym mieście cwaniaczków i pociotków to właśnie PWiK…… ????????????

Takiego „dworu” jaki stworzył jaśnie panujący prezes Sz. w PWiK ze świeczką szukać. Widać że koleżanka nie wtajemniczona. Nareszcie nadchodzi koniec tej sitwy !!! 🙂

peak
peak

Jakie są kryteria przyjęcia na te stanowiska? Czy żeby zostać członkiem Rady Nadzorczej TBS-u należy mieć zdany odpowiedni egzamin przed Ministerstwem Skarbu Państwa?

kiszor
kiszor

Czy ktoś może zna te nowe osoby powołane do rady nadzorczej OTBS? Dlaczego właśnie oni? Czy są to może jacyś dawni współpracownicy Romana Piaśnika?

baca
baca

Najbardziej trafionym wszech-specjalistą jest towarzysz emeryt Wojciech Pawlikowski.
Co z OTBS tworzy Pan Panie Burmistrzu Dom Spokojnej starości?
Czy tylko nowy układ po rozbiciu starego???Pan kpi z mieszkańców Olkusza bo jeszcze paru członków „z zawodu” rad nadzorczych brakuje.
Teraz panowie z OTBS przejdą do wodociągów a Panowie z wodociągów?
Czyli „czerwone pająki” wracają do legowisk.Jak ich mieszkańcy nie wybiorą to tylnymi drzwiami wpuszcza ich koleżeński układ???

czarnowidz
czarnowidz

oby tylko OTBS nie podzielił losu OPB i OAR.

Olkuszek
Olkuszek

To może najwyższy czas wymienić prezesa i jego zastępcę. Czas na normalność!!!

antek
antek

[quote name=”as”]a teraz co z PREZESEM I WICEPREZESEM otbsu 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
No miejmy nadzieje, że pogonią prezesów. Znajomego burmistrza już nie ma, wiec czas na zmiany.

Ciekawy
Ciekawy

[quote name=”sos”]Ile taki członek rady nadzorczej kasuje co miesiąc za swoje członkostwo ?.[/quote]
Proszę o odpowiedź – może Pan Rosiek albo Kaim czy Szylko odpowie jakie było wynagrodzenie? a obecny Burmistrz jakie przewiduje dla nowych członków?

as
as

a teraz co z PREZESEM I WICEPREZESEM otbsu 😆 😆 😆 😆 😆

Leon zawodowiec
Leon zawodowiec

Ludzie kurna kto to jest Fiuk ?. Jak takimi ludźmi obsadza się rady nadzorcze na majątku 100% gminnym to ja wyjeżdżam.

Pawełek
Pawełek

Zenon Fiuk ? Solidarność rządzi a mówili że nepotyzm to specjalność PO.

Olkusz-anka
Olkusz-anka

[quote name=”Ola”]Panie Burmistrzu, a kiedy zmiany w PWiK?Sposób realizacji projektu unijnego dowodzi konieczności głębokiego posprzątania w tym folwarku.[/quote] Ja mam inne zdanie. Jedyny zarząd który wykonuje w miarę rzetelnie swoją pracę w tym mieście cwaniaczków i pociotków to właśnie PWiK. Jasne – nie wszystko w inwestycjach jest super ekstra, ale często to wina niekompetentnych podwykonawców. A to o czym jakoś mało się mówi, to fakt, że zarząd już teraz realizuje np. duży projekt na pozyskanie wody gdy zamkną nam kopalnie za 2 lata. Mogę się założyć, że gdyby zarządzali wodociągami inni pseudo-prezesi z naszego miasta, to obudziliby się, gdy już… Czytaj więcej »

sos
sos

Ile taki członek rady nadzorczej kasuje co miesiąc za swoje członkostwo ?.

Ola
Ola

Panie Burmistrzu, a kiedy zmiany w PWiK?
Sposób realizacji projektu unijnego dowodzi konieczności głębokiego posprzątania w tym folwarku.