Ekran w naszym kinie ma już 7 lat – czas go wymienić na bardziej nowoczesny – mówi Piotr Gamrot, który chwali się pozyskaniem środków na kolejne zmiany kierowanej przez siebie placówce. W ciągu ostatnich lat Dom Kultury w Wolbromiu i jego otoczenie zmieniły się radykalnie, ale to nie koniec.

Kiedy placówki kulturalne muszą przymusowo pauzować w oczekiwaniu na koniec pandemii, my staramy się nie siedzieć bezczynnie. Wyszukujemy konkursy, w których możemy startować po środki na kolejne zmiany, pozyskujemy sponsorów – tłumaczy dyrektor DK. – Ostatnio rozstrzygnięto kilka z nich i już wiemy, że będzie możliwa wymiana ekranu kinowego. Nowy będzie trochę większy, niż ten, służący nam teraz.  W zależności od tego, jak pójdzie przetarg, mamy też zamiar wzbogacić naszą ofertę o jeden lub dwa stacjonarne biletomaty, które chcemy postawić przy kinowej kasie – aby w razie potrzeby zmniejszyć kolejkę i w centrum, w którymś z miejsc publicznych na terenie Wolbromia, tak, aby mieszkańcy mogli w nich kupić bilety do kina, na koncerty czy spektakle. Urządzenia specjalnie dla nas przygotuje firma Ekobilet, dzięki której można już kupować bilety w sieci. Wydatki te sfinansujemy dzięki pozyskanej z Polskiego Instytutu Filmowego kolejnej dotacji w wysokości 20 tys. zł na rozwój kin – wyjaśnia Piotr Gamrot.

Fontanna dziś – z powodu epidemii nie może działać.

Oprócz planów związanych z kinem, zaplanowano na ten rok kontynuację prac w parku przy DK. Jak informuje dyrektor – środki na ten cel również pochodzą z zewnętrznego źródła. Przy fontannie, której na razie nie wolno uruchomić w związku z antywirusowym reżimem, podobnie jak lokalnej tężni i placu zabaw, ma stanąć ekologiczna, bezprzewodowa ładowarka do telefonów i nowe siedziska dla odpoczywających. Powstanie też malowniczy parkan, oddzielający kącik wypoczynkowy przy fontannie od znajdującej się powyżej hali sportowej.

Fontanna przed rokiem…

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o