Powiat

ARTYKUŁ PARTNERA

Poszukiwanie nowej pracy w dobie pandemii koronawirusa nie jest prostym zadaniem. Mimo że na portalach ogłoszeniowych z dnia na dzień pojawia się coraz więcej ofert, konkurencja na jedno miejsce jest spora, dlatego trzeba podejść do tego wyzwania w odpowiedni sposób. Jak i gdzie szukać zatrudnienia w swojej miejscowości? W których sektorach potrzebne są ręce do pracy? Między innymi na takie pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Znajdź pracę w swoim mieście – w jakich branżach jest zapotrzebowanie?

COVID-19 zaatakował nie tylko nasze zdrowie, ale także wiele innych obszarów naszego życia, w tym sferę zawodową. Wiele osób musiało pożegnać się z dotychczasową pracą i poszukać nowego stanowiska. Jak sobie z tym poradzić? Podpowiadamy jak znaleźć dobrą pracę w swoim mieście i w jakich branżach jest obecnie największe zapotrzebowanie.

Praca po pandemii – wszystko, co trzeba wiedzieć

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że pandemia spowodowała znaczne zmiany w modelu pracy. Większość pracodawców, jak i pracowników była zmuszona przejść na tryb zdalny lub hybrydowy. Jak twierdzą specjaliści, tego rodzaju zwyczaj pozostanie w części zakładów na stałe. Na znaczeniu w dobie kryzysu i lockdownu zyskały w szczególności firmy, które zajmują się szeroko pojętą tematyką informatyczną, bezpieczeństwem danych, elektronicznym handel, czy też bazują na kontaktach z klientami na odległość.

W jakich branżach brakuje pracowników?

Wiele zwolnionych osób musi obecnie na nowo odnaleźć się na rynku pracy. Dobrą wiadomością jest to, że większość przedsiębiorstw, które przetrwały pandemię, znów szuka rąk do pracy. Mowa tutaj o hotelarstwie, turystyce, gastronomii, branży kulturalnej, budownictwie czy sprzedaży. Najnowsze oferty pracy w regionie znajdziesz na aplikuj.pl. Warto na bieżąco śledzić ten portal, ponieważ codziennie pojawiają się atrakcyjne propozycje pracy. Nie można przegapić takiej okazji!

Gdzie poszukiwać posady? 

Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań. Najważniejsze jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co chce się zawodowo robić i jaki jest cel szukania pracy. Czy chodzi wyłącznie o zarobek, czy też budowanie kariery i rozwój. Portal www.aplikuj.pl daje możliwość zapoznania się z ogromną liczbą ofert pracy z okolicy. Jest w czym wybierać i mimo silnej konkurencji każdy znajdzie atrakcyjne dla siebie ogłoszenie!

Na co zwrócić uwagę przy szukaniu pracy?

Pamiętajmy jednak, aby mierzyć siły na zamiary. Jest to szczególnie ważne w kontekście odpowiedzialnych stanowisk, gdzie trzeba posiadać konkretne kompetencje i umiejętności. Dla wielu osób okres pandemii koronawirusa był dobrym czasem do przemyśleń i przebranżowienia się. Jak nigdy wcześniej widzimy, jak istotne jest odpowiednie pokierowanie swoją ścieżką zawodową, a jednocześnie bycie w pełni elastycznym. Nie pozostaje więc nic innego, jak spróbowanie swoich sił w obszarze, który nas interesuje! Życzmy powodzenia i wytrwałości na drodze do upragnionego celu!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
Anna Kozierska
9 miesięcy temu

Hmmm… np. opiekunki szukają pracy w Niemczech, bo tam problemów z zatrudnieniem nie ma, proszę – https://arkadiacare.pl/rekrutacja W niektórych przypadkach po prostu lepiej się wybrać gdzieś dalej i mieć dobre zatrudnienie. Wszystko zależy od możliwości.