Olkusz, Wolbrom

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o różnych inicjatywach mieszkańców, firm czy organizacji związanych z okresem pandemii. Naszą akcję nazwaliśmy „Zostań koronabohaterem”. Do tego grona dołączyła firma INTERKONEKT, dostawca internetu światłowodowego FIBER.

Firma stawia nie tylko na walkę z pandemią, ale i starania o czystsze powietrze. – FIBER od wielu lat angażuje się w życie lokalnego społeczeństwa, aktywnie włączając się różne przedsięwzięcia, które służą nam wszystkim. Sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest dla wszystkich trudna, również dla samorządów, dlatego wyszliśmy z inicjatywą takiego wsparcia. Mogę obiecać, że na tym nie koniec – uważa Tomasz Furman, właściciel firmy INTERKONEKT, dostawcy internetu światłowodowego FIBER.

O konieczności częstej dezynfekcji rąk w dobie pandemii wie chyba każdy. FIBER pomyślał o najmłodszych mieszkańcach Olkusza i ich opiekunach, którzy odwiedzają nowy plac zabaw w Dolince na osiedlu Młodych. To właśnie tam zamontowano zakupiony przez firmę dezynfekator. Takie samo urządzenie jest również w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom, gdzie bezdotykowo można korzystać z płynu dezynfekującego.

FIBER troszczy się także o czyste powietrze. Stąd pomysł na akcję zakupu drzewek dla Olkusza i Wolbromia. Klony, wiśnie czarne i jodły balsamiczne rosną już przy ulicach: Łokietka, Chrobrego, Lipowej oraz przy Domu Kultury w Wolbromiu. – Dbamy o środowisko, w którym pracujemy i żyjemy. Wszystkim nam zależy na tym, aby wspólna przestrzeń była zadbana i zielona. Wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom wybraliśmy miejsca, w których często przebywają mieszkańcy, głównie nowe place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Drzewa są nie tylko ratunkiem przed smogiem, ale również dają trochę cienia w upalne dni – uważają właściciele firmy INTERKONEKT.

 Z kolei w Olkuszu w Dolince na osiedlu Młodych pojawiły się brzozy. – Bardzo się cieszymy, że możemy w taki sposób zaangażować się w projekty przeznaczone dla olkuszan. Jedną z naszych firmowych wartości jest aktywność we wszystkich sferach życia, w tym również aktywny odpoczynek. Stąd nasze szczególne zaangażowanie w to, aby Dolinka była miejscem chętnie wybieranym na spacer, zabawę z dziećmi, jazdę na rolkach czy rowerze – komentują właściciele INTERKONEKT-u.

 – Zaangażowanie lokalnych firm w projekty społeczne jest z perspektywy mieszkańców niezwykle istotne. Wiele razy mogliśmy liczyć na przychylność firmy i w imieniu mieszkańców bardzo dziękujemy – mówią Wojciech Ozdoba i Jan Durański z zarządu osiedla Młodych. Za zaangażowanie w sprawy osiedla FIBER został uhonorowany statuetką Przyjaciel Osiedla Młodych.

Jak podkreślają właściciele firmy, inicjatywy to efekt dobrej współpracy z samorządowymi władzami obydwu gmin.

fot. FIBER

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Ja bym dzieciom tak rąk nie dezynfekował bo mają młodą skórę która raczej potrzebuje kremów, a nie skażonego spirytusu.