Olkusz

Wystartował nowy rok szkolny, więc i SPR Olkusz rozpoczęło kolejną drogę po sportowe marzenia. Przy okazji rekrutacji najmłodszych adeptów szczypiorniaka, stowarzyszenie przygotowało dla dzieci i młodzieży Dni Otwarte, a więc dwa spotkania w Hali Miejskiego i Rekreacji w Olkuszu, podczas których dobrą zabawę i aktywność fizyczną na parkiecie połączono z integracją środowiska i nauką gry w piłkę ręczną. Za nami pierwsze spotkanie, a w planach drugie, w sobotę 16 września.

To były dwie bardzo pracowite, ale i radosne godziny, w trakcie których wszyscy uczestnicy zajęć mieli okazję zgłębić tajniki naszej ukochanej dyscypliny. Na zaproszenie rozesłane do szkół z terenu Miasta i Gminy Olkusz odpowiedziało kilkadziesiąt młodych osób, z których część w większym lub mniejszym wymiarze miała już styczność z handballem. Wśród trenujących znaleźli się również tacy, którzy w podobnym wydarzeniu z piłką w ręce mieli do czynienia po raz pierwszy.

Dla wszystkich trenerki grup młodzieżowych SPR Olkusz przygotowały atrakcyjne zajęcia, gdzie każdy miał szansę sprawdzić swoje dotychczas nabyte umiejętności oraz poznać nowe rzeczy, łapiąc przysłowiowego „bakcyla”. Wyszło dobrze, żeby nie napisać, że bardzo dobrze. Zaangażowanie w trening na wysokim poziomie, chęć do pracy ogromna i szerokie uśmiechy od pierwszej do ostatniej minuty pobytu w hali. I o to w tym dniu właśnie chodziło. Miało być barwnie, radośnie i efektywnie. Zagrało dosłownie wszystko, a gadżety rozdane uczestnikom zajęć mają być potwierdzeniem bycia częścią handballowej rodziny Olkusza oraz zachętą do regularnych treningów w ramach klubowych struktur.

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się 6 września przy Wiejskiej 1a, przygotowaliśmy podobną szansę w najbliższą sobotę. 16 września ponownie serdecznie zapraszamy do naszego sportowego domu, gdzie przeprowadzimy drugą kompleksową lekcję szczypiorniaka. Udział w Dniu Otwartym jest oczywiście bezpłatny, a nasze zaproszenie kierujemy w stronę zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

Przypominamy również, że trwają regularne nabory do zespołów młodzieżowych, które już wkrótce w każdym roczniku rozpoczną zmagania o punkty w ramach lig Małopolskich. Poniżej zamieszczamy plakat z pełną rozpiską zajęć treningowych wraz z numerami kontaktowymi do konkretnych trenerek.

Dziękujemy za pierwszą odsłonę Dnia Otwartego, a po więcej zapraszamy niebawem! SOBOTA 16 WRZEŚNIA godz. 10:00 – 12:00 Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1a. Do zobaczenia!

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze