policja

Przyjdź – sprawdź – zdecyduj.
Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować tajemnicy. Służba w Policji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.

Kogo poszukujemy?
Małopolska Policja stawia na młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.
Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.
Równie istotna jest znajomość języków obcych . Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji
lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ; jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.{jcomments on}

 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

[quote name=”Kris”](pamiętajmy, że od kwietnia 1990 roku już była Policja).[/quote]
I co z tego jeśli pracowali tam ci sami. Oglądałeś „Psy” Pasikowskiego? On tam ładnie to przedstawił jak wyglądała ta policja i tak jest do dnia dzisiejszego.
A jeśli chodzi o gwarancje państwowe to z tego co wiem to nikt nikomu nic nie zabrał, tylko przywrócił przyzwoite proporcje.
Czy z Twojego punktu widzenia państwo powinno gwarantować, żeby oprawcy opływali mlekiem i miodem a ich ofiary cierpiały niedostatki do końca marnego żywota? Takie państwo Ci się podoba? Że złodzieje wysiedlają warszawską i nie tylko warszawską biedotę na bruk, bo chcą zawładnąć ich mieszkania? Że potężnie wysokie emerytury pobierają obiboki po krótkiej niby to służbie niby to jakimś wakacie? Podoba Ci się państwo lichwiarzy, co szukają popłatnej roboty lżejszej od spania? Podoba Ci się państwo w państwie?
Najwyższy czas że zabrali się im do dup. Tak trzymać. Dość tego tałatajstwa.

Kris
Kris
4 lat temu

Szukają, bo kto teraz tam pójdzie? Za 10 lata będą rozliczać tych, co służyli za PISu choćby jeden dzień i odbierać ustawowe świadczenia emerytalne. Państwo w ten sposób całkowicie straciło swoją wiarygodność, gdzie niekonstytucyjną ustawą wtrącono do worka ubeków wszystkich, którzy pracowali choćby krótko przed sierpniem 1990 roku (pamiętajmy, że od kwietnia 1990 roku już była Policja).

PXT
PXT
4 lat temu

https://wiadomosci.wp.pl/bulwersujace-sceny-we-wroclawiu-policjanci-pobili-emerytke-bo-przylapano-ja-na-kradziezy-jedzenia-6148745312204929a
Aż 2 lata trzeba było czekać aż wreszcie ktoś to wyciągnął na światło dzienne.
A ile jeszcze takich spraw jest skrywanych w mrocznych szufladach komisariatów?

Znający temat
Znający temat
4 lat temu

[quote name=”Kierowca Odrzutowca”]Ten artykuł swoim istnieniem mówi nam, że nie ma chętnych…[/quote]
Mogło by się tak wydawać, ale w rzeczywistości tak nie jest. Takie ogłoszenia to po prostu znak czasów. Podobnie policja reklamuje się w środkach komunikacji miejskiej w Krakowie; wydaje plakaty dotyczące rekrutacji etc. Owszem, wakatów jest sporo, ale chętnych od lat kilka razy więcej, w 2017 r. w skali kraju 6 osób na 1 miejsce i np. 5000 osób pójdzie do przyjęcia a 25000 do odrzucenia.

Mistrz klawiatury
Mistrz klawiatury
4 lat temu

Dla mnie olkuska policja jest kompletnie skompromitowana. Koniec kropka.

A jak widzę jakąś relację u posłanki Gądek to mogę tylko jedno napisać: dajcie se siana, już dawno żadna grupa zawodowa tak bardzo nie była skompromitowana, a Wy se awanse nadajecie…

Kierowca Odrzutowca
Kierowca Odrzutowca
4 lat temu

Ten artykuł swoim istnieniem mówi nam, że nie ma chętnych…

P X T
P X T
4 lat temu

Wkradł się błąd w tekście.
Zamiast: „Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego”, powinno być: „Zdolność odbudowania prestiżu zawodu zaufania społecznego”.
Prestiż policyjny obecnie jest w czarnej dvpie.
Niedawno jak wczoraj w programie: Uwaga w TVN przedstawiono 66 letnią emerytkę, która po kontakcie z policjantem ledwo chodzi- w gorsecie ortopedycznym z poobdzieraną ręką, że zgroza patrzyć. Świadkowie nagrali komórkami filmiki jak ze świrniętym obłędem narkotycznym w oczach funkcjonariusz wykonuje na niej żenujące „czynności przymusu bezpośredniego” a opór emerytki polegał tylko na wołaniu o pomoc. Potem rzecznik policji w głupkowaty sposób wyjaśnia zasadność tych „czynności”. Lepiej byłoby, żeby się wcale nie odzywał.