„Mój dziadek, ojciec, brat… byli uczniami „Mechanika” – tak do pisania wspomnień o szkole zachęca uczniów Zespół Szkół nr 1. Najlepiej dawne dzieje opowiedzieć mogą jednak absolwenci. A  zebrało się ich już potężne grono – wszak szkoła uczy od 110 lat. I ten właśnie jubileusz będzie okazją do wspominania. Najlepiej zaś zrobić to na balu absolwentów, który szkoła organizuje w styczniu. Aby wziąć w nim udział, trzeba się zgłosić do 15 grudnia.

Najstarsza olkuska ponadgimnazjalna szkoła techniczna – ZS 1 ma już 110 lat. To okazja, by pokazać, jak „Mechanik” – bo takie miano na dobre przylgnęło do placówki – zmieniał się i przystosowywał do nowych warunków. Nic więc dziwnego, że już zaplanowano wiele okolicznościowych imprez. Organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć bogatą historię szkoły i przedstawić jej współczesny obraz, osiągnięcia i plany rozwoju. Spotkanie po latach będzie znakomitą okazją do wspomnień, odświeżenia starych kontaktów i nawiązania nowych, będzie czasem wzruszeń, ale i wspaniałej zabawy. Przez cały rok szkolny odbywać się będą konferencje i spotkania, wystawy, ekspozycje, konkursy, zawody, audycje szkolne, akademie itp. Wszystko zacznie się od balu absolwentów, który odbędzie się w restauracji Viktoria. Rozpocznie go walc wiedeński, a zabawa przy muzyce zespołu i DJ-a potrwa do rana. Zaplanowano też artystyczną niespodziankę oraz aukcję prac uczniów „Mechanika”. Chętni mogą się zgłaszać do organizatorów tylko do 15 grudnia.
Uroczystości jubileuszowe oficjalnie zostaną zainaugurowane w styczniu. Jednak szkoła już przygotowuje się do obchodów. Wstępem do nich była Msza święta odprawiona w bazylice św. Andrzeja 15 listopada. Podczas niej cała społeczność szkolna modliła się za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i uczniów ZS nr 1 w Olkuszu. W kościele pełnym pedagogów, uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły wspominano tych, którzy odeszli. Uczestnicy Mszy dali wyraz wiary, że pamięć o nich będzie trwała wiecznie, bo jak mówił Jan Paweł II: „Trwa człowiek, który odszedł, w tych, co po nim przychodzą.”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lulek
lulek
14 lat temu

a co bedziecie pili? polecam nalewę