zus

Co składa się na naszą emeryturę? Na jakie świadczenia możemy liczyć płacąc składki do ZUS? Jakie obowiązki ma przedsiębiorca? – na te i inne pytania odpowiedzą nauczyciele podczas Lekcji ZUS. Ruszyła właśnie piąta edycja autorskiego projektu edukacyjnego ZUS. Zapraszamy szkoły do uczestnictwa w projekcie.

Zakład Ubezpieczeń Społeczny już po raz piąty realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach „Lekcji z ZUS” młodzi ludzie zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń – czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym

Cztery lekcje

Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć zapewnia bezpłatnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS udzielają też porad nauczycielom, dotyczących tematyki zajęć.

logo lekcje z zus

Szansa na indeks

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Laureaci olimpiady mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety czy e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

Coraz większa popularność projektu

W ubiegłorocznej edycji projektu „Lekcje z ZUS” wzięło udział 913 szkół i prawie 62 tysięcy uczniów z całej Polski. W olimpiadzie wystartowało ponad 30 tysięcy uczniów.

W naszym regionie popularność „Lekcji” rośnie z roku na rok. Mamy coraz lepszą frekwencję wśród uczniów. W ostatnim roku szkolnym projekt zrealizowało blisko 1300 uczniów, a do olimpiady przystąpiło ponad 500 z 20 szkół. Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów nie tylko do udziału w nowej edycji projektu ale i sprawdzenia swej wiedzy w olimpiadzie – zachęca Barbara Korpała, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z chrzanowskiego oddziału ZUS.

Zainteresowani udziałem w „Lekcjach z ZUS” więcej informacji mogą uzyskać pod numerem tel. 32 318 11 47 lub za pośrednictwem poczty e-mail: barbara.korpala@zus.pl.

Anna Szaniawska regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiejska Legenda
Wiejska Legenda
4 lat temu

Lekcje, jak działa piramida finansowa pod auspicjami państwa 🙂

płacznik ZUSu
płacznik ZUSu
4 lat temu

Hmm,
przecież z tych składek ,które obecnie są płacone
realizowane są wypłaty bieżących emerytur!
Emerytury przyszłych emerytów będą płacone z składek następnego pokolenia
My mamy tylko taki zapis,że tyle było wpłacone.