tn DSC07582a

Po latach indywidualnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej w poszczególnych placówkach oświatowych w gminie Trzyciąż postanowiono wrócić do starej tradycji obchodów centralnych. Przyjęcia blisko 200 gości z placówek publicznych i niepublicznych podjął się Zespół Szkół w Zadrożu.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w gminie Trzyciąż świętowany był 13 października w gościnnym Zespole Szkół w Zadrożu. Na zaproszenie wójta Romana Żelaznego i przewodniczącego Lucjana Gajdy oraz gospodarzy, czyli dyrekcji, pracowników szkoły i Rady Rodziców spotkali się nauczyciele, pracownicy obsługi placówek oświatowych – zarówno ci czynni zawodowo, jak i emeryci z terenu całej gminy, a także urzędnicy na co dzień obsługujący sprawy związane z edukacją. Składając najlepsze życzenia pracownikom oświaty wójt Roman Żelazny oraz przewodniczący Lucjan Gajda, dziękowali nauczycielom i osobom ich wspierającym za codzienny trud i poświęcenie w nauczaniu i wychowaniu młodych ludzi. Za życzenia, pamięć i zaproszenie w imieniu emerytów dziękowała emerytowana nauczycielka pani Stanisława Półtorak, która podkreślała różnice w warunkach nauczania jakie panowały za jej czasów i są współcześnie. Do jej słów nawiązywała także część przygotowanego przez uczniów programu artystycznego, w którym pokazano fragmenty dawnych Kronik Filmowych. Na podstawie tych wspomnień trzeba obiektywnie przyznać, że i uczniowie i nauczyciele mają teraz o wiele łatwiej. W ramach części artystycznej uczniowie z ZS w Zadrożu pokazali też piękne przedstawienie na motywach „Małego Księcia”, przygotowane pod kierownictwem pań Joanny Basoń, Barbary Kmity i Violetty Mazeli. O podniebienia zaproszonych gości wspaniale zadbali niezawodni członkowie Rady Rodziców ZS w Zadrożu.

tn DSC07692a

tn DSC07762a

Podczas uroczystości dokonano także wręczenia nagród w konkursie poetyckim „Wiersz o moim nauczycielu”, do którego zgłoszono 22 utwory. Jury w składzie Bożena Kościej – BIOAK Gminy Trzyciąż, Katarzyna Żak – ZS Zadroże, Barbara Kmita – ZS Zadroże, Agnieszka Kościółek – ZS Zadroże dokonało trudnego wyboru i przyznało 3 nagrody oraz trzy wyróżnienia. Otrzymali je:

I m. za wiersz pt. „Przypadki” Krzysztof Borówka, 12-letni uczeń ZS w Zadrożu

II m. za „Wiersz o moim nauczycielu” – Jakub Krupa, 12-letni uczeń NSP w Suchej

III m. za wiersz bez tytułu – Julia Tarnówka, 7- latka z ZS w Jangrocie

wyróżnienia:

„Wiersz o moim nauczycielu” – Martyna Pawlik z NSP w Tarnawie, lat 11,

„Kto to?” – Aleksandra Zębala z ZS w Suchej, lat 7

„Wiersz o moim nauczycielu” – Gabriela Bugaj, ZS w Suchej, lat 12

Pomysł wspólnego spotkania pracowników wszystkich gminnych jednostek oświatowych, które stało się okazją do świetnej zabawy i integracji środowiska tak spodobał się wszystkim, że już zapowiedziano powtórzenie wydarzenia za rok.

Przyłączamy się do ciepłych słów dla nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów, życząc aby osiągnięcia ich wychowanków były dla nich najlepszym podziękowaniem i źródłem satysfakcji zawodowej.

tn DSC07572a

tn DSC07590a

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze