Klucze

12 odcinków dróg na terenie 10 miejscowości gminy Klucze w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zostanie wyremontowanych. Umowa własnie została podpisana. 

Są to: droga dojazdowej do PSZOK–u w Kluczach – Osadzie, ul. Górna w Zalesiu Golczowskim, ul. Ogrodowa w Ryczówku, ul. Strażacka w Rodakach, ul. Zawadka w Bydlinie, ul. Rudnicka w Kluczach, ul. Kątowa w Ryczówku, ul. Stawowa w Kwaśniowie Dolnym, ul. Topolowa w Bydlinie, ul. Młyńska w Chechle, ul. Słoneczna w Kolbarku, ul. Dworska w Kluczach.

Jak informuje gmina, łączna wartość drogowych przedsięwzięć to ponad 4,6 mln złotych. 95 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu. 

Gmina składając wniosek o dofinansowanie argumentowała, że „(…) zły stan techniczny planowanych do modernizacji odcinków dróg oznacza dla mieszkańców tych miejscowości poważne utrudnienia w dostępie do lokalnych ośrodków administracyjno-gospodarczych, w których zlokalizowane są szkoły, biblioteki, zakłady pracy, urzędy, placówki medyczne, jednostki ratownicze straży pożarnej, obiekty sportowo – rekreacyjne, etc. Stanowi również zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców w sytuacjach kryzysowych – przejazd tymi odcinkami dróg karetki pogotowia czy innych służb ratowniczych jest bardzo utrudniony i wydłużony w czasie”.

-W pierwszej kolejności będą modernizowane te drogi, gdzie są już przebudowane sieci: wodociągowa i gazowa. Mieszkańcy nie będą mieć problemów z dojazdem fatalnymi nawierzchniami. Niektóre z tych dróg biegną przez nowe tereny budowlane – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Roboty rozpoczną się w  tym roku. Wszystkie drogi powinny być gotowe do grudnia 2023 roku. Wykonawcą modernizacji wymienionych traktów będzie Boltech Sp. z o. o. z Bukowna.

fot.UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze