bal rsm2016

Już od pięciu lat pomagają niepełnosprawnym dzieciom, świetnie się przy tym bawiąc. Mowa o gościach balu charytatywnego, który od 2012 roku organizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu. Tradycyjnie koniec karnawału upłynie właśnie na takiej zabawie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zainteresowanych charytatywnym balowaniem gościć będą Lucyna i Edward Szumerowie w „Dworku przy Lesie”. Stałym elementem imprezy jest aukcja m. in. dzieł sztuki, podarowanych w dużej mierze przez naszych rodzimych artystów. O oprawę muzyczną już po raz piąty zadba znakomity zespół „Takton Band”. Jubileuszowa impreza nie odbędzie się bez niespodzianek.

Całkowity dochód z balu kolejny raz zostanie przeznaczony na wyposażenie i funkcjonowanie Centrum Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Organizatorzy podkreślają, że bez ogromnej pomocy ludzi o wielkich sercach powstanie Centrum nie byłoby możliwe. – Kiedy zaczynaliśmy pięć lat temu z myślą o założeniu miejsca, gdzie niepełnosprawne dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjno-terapeutycznych, nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Z każdym rokiem przekonujemy się, że ludzi dobrej woli nie brakuje. Nasi goście to przede wszystkim mieszkańcy powiatu olkuskiego, ale przyjeżdżają też osoby np. z Krakowa czy ze Śląska. Do tej pory pieniądze z wszystkich organizowanych bali przeznaczyliśmy na zakup sprzętu zarówno do gabinetu rehabilitacyjnego, jak i do sali integracji sensorycznej. Koszt sprzętu jest ogromny, jedno urządzenie kosztuje zwykle kilka tysięcy złotych. Centrum mieści się w trzech lokalizacjach i w każdej z nich potrzebujące pomocy dzieci i ich rodzice znajdą fachowców i wysokiej klasy wyposażenie, z którego mogą korzystać – opowiada wiceprezes „Res Sacra Miser” Mateusz Wysocki.

Bal na stałe wpisał się do kalendarza karnawałowych imprez. Najlepiej świadczy o tym fakt, że część gości przychodzi na niego od pięciu lat. – Bardzo się cieszymy, że mamy stałe grono osób łączących pomoc z dobrą zabawą. Z każdym rokiem chcących w ten sposób wesprzeć niepełnosprawne dzieci przybywa – dodaje Mateusz Wysocki.

Zarezerwuj miejsce już dziś! Bilety można kupić w siedzibie „Res Sacra Miser” przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12 w Olkuszu. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 501 247 627 lub 32/646 55 53.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
Roman
8 lat temu

Dzięki, wolę bezpośrednio wpłacić na jakieś dziecko. Niech ktoś wyjaśni: jaka kwota została wpłacona z ubiegłych imprez? Proszę o szczegóły. A poza tym mam bardzo duże wątpliwości do działania tego stowarzyszenia: dziękuję postoję.

arek
arek
8 lat temu

Byłem trzykrotnie. POLECAM. Warto