Wolbrom

7 maja 2024 roku członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z policjantami mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu z zakresu udzielanie pierwszej pomocy medycznej i obsługi defibrylatora. Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty. Jedno urządzeń ratujących życie trafi do wolbromskiego komisariatu.

Szkolenie odbyło w Komisariacie Policji w Wolbromiu. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Radosław Kuś, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu Marta Statuch,, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu inspektor Jarosław Klich, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu komisarz Tomasz Mosur, Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu nadkomisarz Arkadiusz Szatan. Podczas szkolenia omówiono metody postępowania przy udzielania pomocy osobie poszkodowanej, znajdującej się w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Ćwiczono czynności ratujące życie, resuscytację krążeniowo – oddechową, tamowanie krwawień, łańcuch przeżycia, rozpoznanie poszkodowanego w stanie zagrożenia życia, bezprzyrządowego utrzymywania drożności dróg oddechowych, podtrzymywanie oddychania i krążenia zastępczą wentylacją, uciskanie klatki piersiowej, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, podstawowe zabiegi ratujące życie u dorosłych i dzieci. Ponadto omówiono algorytm postępowania z automatycznym defibrylatorem zewnętrznym (AED), sekwencje użycia AED, rodzaje defibrylatorów. Zdobyta w tym zakresie wiedza i umiejętności z pewnością będą przydatne w pracy zawodowej, ale również w życiu codziennym.

Szkolenie poprzedziło zakup defibrylatorów, które dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatu Policji w Wolbromiu pojawią się w strategicznych punktach na terenie Miasta Wolbrom. Jedno z tych urządzeń trafi do Komisariatu Policji w Wolbromiu. Ta wspaniała inicjatywa z pewnością  znacząco podniesie bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

KPP Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze