Olkusz

Chwytająca wiatr – to była ona, 13. Olkuska Noc Teatru. 25 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu wiał przyjazny i pogodny Zefir. Nawiał na widownię pełno widzów, potem błąkał się w holu wśród tiulowych zasłon, wreszcie rozsunął kurtynę i ukazał oczom publiczności unoszące się nad ziemią artystki ze Studia Aerial Esthetics: Alonę Kovalovą, Martę Kochanowską, Antoninę Aksamit, Magdalenę Chochorowską.

Po pięknym pokazie akrobatycznego tańca Zespół Teatralny Glutaminian Sodu zwabił nas do ateńskiego lasu w Sen Nocy Letniej Williama Szekspira. Ten spektakl oglądaliśmy online podczas 11. Olkuskiej Nocy Teatru, potem na żywo, artyści gościli z nim również w Sławkowie; ponieważ Glutaminianu nigdy zbyt wiele, również i tym razem znkomitą grę aktorską oklaskiwano entuzjastycznie.

Wystąpili: Urszula Babiuch, Maja Banasik, Wiktoria Burdziakowska, Kinga Cieluch, Amelia Grzanka, Marta Kochanowska, Patrycja Krymula, Maciej Maj, Krzysztof Mól, Maciej Nabiałek, Maria Piątek, Pola Stechura, Oliwia Szkarłat, Mikołaj Smentek, Jolanta Wielgosz i Kamil Wołoszyn.

Reżyseria oraz adaptacja scenariusza: Agnieszka Wołoszyn, Maciej Nabiałek.

Aranżacja piosenek: Pola Stechura.

Oprawa muzyczna: Kamil Babiuch.

Muśnięcie księżycowym pyłem, czyli trzecie oko zerkające z boku na to, co się na scenie odprawia: Kinga Matusiak – Lasecka i Daniel Lasecki.

Teatr Maska Skawina zmienił nastrój z magicznego w ironiczno-cyniczny. „Chefec” to sztuka izraelskiego dramatopisarza, Hanocha Levina. Dzięki żywym, zabawnym dialogom wywołująca śmiech, jednak w odbiorze trudna i pozostawiająca osad smutku i współczucia – i to nie tylko dla Chefeca, typowego kozła ofiarnego.

Aktorzy, którzy tak wspaniale zagrali, to: Ramzi Bahlawan, Beata Boroń, Joanna Gądek, Tomasz Okarmus, Marek Andruszczyszyn, Dominik Lisek, Cecylia Biel, Łukasz Pierożek.

Reżyseria Andrzej Morawa.

Charakteryzacja i scenografia: Marta Tyrpa.

Żywo dyskutująca publiczność podczas antraktów mogła wypić coś ciepłego, lampkę wina i skosztować poczęstunku przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu.

Grupa Teatralna Glutaminian Sodu dziękuje szanownej publiczności, zaproszonym zespołom i załodze MOK Olkusz za wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze