Bolesław

Olkuscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (26.03. br.) na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Bolesław. W wyniku wypadku zginął 33-letni motocyklista.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 33-letni kierowca motocykla marki Honda zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Motocyklista zginął na miejscu. Na miejscu obecny był prokurator oraz technik kryminalistyki.  Obecnie Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego. 

Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną  jazdę.  Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią poważne niebezpieczeństwo. Nadmierna prędkość i nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie. 

Policjanci  przypominają, że motocykliści to szczególna grupa użytkowników dróg.  To oni narażeni są na poważniejsze urazy, obrażenia. W momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, motocyklista ma niewielkie szanse na przeżycie lub wyjście z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga od kierujących odpowiednich umiejętności i uprawnień, ale przede wszystkich zdrowego rozsądku. 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze