Blisko dwie tony produktów spożywczych zebrali wolontariusze Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser podczas zbiórki prowadzonej w miniony weekend w największych olkuskich sklepach. Trafią one, jako świąteczne upominki, do najbardziej potrzebujących olkuskich rodzin.

Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” włączyło się w ogólnopolską akcję Banku Żywności – „Świąteczna Zbiórka Żywności” – już po raz piąty. – W tym roku zbieraliśmy podstawowe produkty żywnościowe w 6 sklepach w Olkuszu – mówi Marta Białowąs, koordynator zbiórki. Zaznacza, że olkuszanie, jak co roku, chętnie włączyli się w akcję. – Skoro i tak już robię zakupy, to nie jest to wielki problem, by kupić kilka dodatkowych rzeczy i oddać wolontariuszom. Słyszałam o działalności stowarzyszenia, więc nie mam obaw, że moje małe podarunki nie trafią tam, gdzie powinny. Wiem, że daję niewiele, ale na tyle mnie stać. Gdyby każdy miał taki gest, to wystarczyłoby na zapełnienie niejednego świątecznego stołu. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy i czy sytuacja nie zmusi mnie kiedyś do tego, żebym sama musiała prosić o pomoc. Dlatego póki mogę, pomagam – komentuje akcję Marzena Zawada.
Organizatorom pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Udało im się zebrać 1820,46 kg żywności. Organizatorzy podzielili je na paczki, które będą rozdane najbardziej potrzebującym. – To wyraz solidarności i odpowiedzialności za los drugiego człowieka – podkreśla Marta Białowąs. – Dlatego Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję, a także tym dzięki którym udało się ją przeprowadzić: wolontariuszom i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego, a także opiekunom szkolnych kół wolontariatu w tych szkołach, którzy koordynowali zbiórkę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze