kasia szklarczyk

20-letnia Katarzyna Szklarczyk z Bukowna, została finalistką Konkursu Miss Polonia 2016. O tym czy zostanie najpiękniejszą Polką w Ufficio Primo w Warszawie zadecyduje jury. Pierwotnie finał konkursu miał się odbyć w czwartek 20 października, jednak został przesunięty na późniejszy termin.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Nazwę plebiscytu wymyślił Tadeusz Boy-Żeleński. Pierwszy z konkursów odbył się w 1929 roku w Warszawie. Przez następne 87 lat tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 37 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł otrzymuje się dożywotnio. Laureatki plebiscytu uczestnicząc w wielu zagranicznych konkursach m.in. Miss Universe, Miss World, czy Miss International przywiozły do kraju aż 67 nagród.

Konkurs w 2016 roku wraca po czteroletniej przerwie. Na zwyciężczynię czeka wyjątkowe trofeum – nowa korona, zaprojektowana specjalnie na tę okoliczność. Za organizację wyborów Najpiękniejszej Polki odpowiada Agencja IGO-ART, będąca wieloletnim Partnerem Biura Miss Polonia, a także organizator konkursu na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim. Tegoroczna Miss Polonia będzie reprezentowała nasz kraj w grudniowych wyborach Miss Universe 2016 w Las Vegas.

Miss Polonia wedle konkursowego regulaminu, to kobieta nie tylko piękna, ale również inteligentna, elokwentna i wrażliwa na krzywdę innych. Miss aktywnie wspiera działalność charytatywną – pomaga dzieciom i fundacjom. Wspiera także kampanie oraz akcje społeczne propagujące zdrowy tryb życia.

Tytuł Najpiękniejszej Polki stał się początkiem karier Anety Kręglickiej, Ewy Wachowicz czy Marceliny Zawadzkiej. Teraz w ich ślady chcą pójść kolejne, młode i piękne kobiety. Wśród topowej dwudziestki znalazła się reprezentantka powiatu olkuskiego. 20-letnia Katarzyna Szklarczyk pochodzi z Bukowna i jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

– Obecnie jestem studentką I roku weterynarii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 17. roku życia pracuję jako modelka, dzięki czemu mogę robić to co kocham, czyli zwiedzać świat i poznawać nowe kultury. W przyszłości chciałabym otworzyć własną klinikę weterynaryjną, by połączyć moją miłość do zwierząt z chęcią niesienia pomocy innym – mówi o sobie finalistka konkursu Miss Polonia 2016.

Głównym hobby Kasi jest sport, a dokładnie siatkówka, którą trenowała przez wszystkie lata spędzone w szkole podstawowej. Uwielbia gotowanie i jazdę konną. W wolnych chwilach sięga po dobre książki. Zna dwa języki – angielski oraz rosyjski.

Tegoroczny udział w konkursie bukowianka traktuje jako rewanż za niewykorzystanie szansy z 2012 roku, kiedy to została Miss Nastolatek Małopolski. Zrezygnowała z wystąpienia w ogólnopolskim finale z powodu… Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej odbywających się w tym samym czasie. – Wtedy postawiłam na sport i razem z drużyną sięgnęłyśmy po brązowe medale – wspomina Kasia Szklarczyk.

Każda z Miss ma swój kobiecy ideał. Dla naszej 20-latki jest nią Miss World z 2014 roku Rolene Strauss. – Kobieta piękna zarówno na zewnątrz jaki i wewnątrz. Rolene jest studentką medycyny, a jej życiową misją jest niesienie pomocy chorym kobietom w RPA. Pragnie wykorzystać wszystkie możliwości jakie otrzymała, aby inspirować, kochać, dawać nadzieję i pomagać potrzebującym – przekonuje młoda absolwentka olkuskiego IV LO.

Ponadto Kasia ma też inne idolki. Jedną z nich jest Martyna Wojciechowska, typowa kobieta sukcesu, realizująca swoje pasje pomimo wielu trudności. – Inspiruje mnie też moja starsza siostra Ania, która jest najbardziej ambitną i wartościową osobą jaką znam. Zawsze dąży do wyznaczonych celów. Jest moim aniołem stróżem, wspiera mnie w trudnych sytuacjach oraz pomaga w podejmowaniu życiowych wyborów – zaznacza nasza bohaterka.

Nie tylko Miss, ale my wszyscy mamy marzenia. Tym największym 20-letniej Kasi jest… szczęście. – Może brzmieć to banalnie, ale na bycie szczęśliwym składa się wszystko to, co dla mnie w życiu jest najważniejsze: zdrowie, rodzina, miłość, sukcesy i spełnienie zawodowe. Jednym z moich marzeń jest także odbycie praktyk weterynaryjnych w rezerwacie dzikich zwierząt w Afryce lub w Ameryce Południowej.

A dlaczego Katarzyna Szklarczyk powinna zostać Miss Polonia 2016? – Ponieważ wszystko co robię, robię na sto procent, oddaję temu całe serce. Jestem osobą ambitną, otwartą na świat, empatyczną i niebojącą się wyzwań, nawet tych najtrudniejszych. Wierzę, że przy właściwym podejściu do życia można wiele osiągnąć. Nie ma rzeczy niemożliwych. Chciałabym również pokazać młodym kobietom, że do wszystkiego można dojść ciężką pracą. W pierwszej kolejności warto zawalczyć o siebie! – kończy finalistka konkursu oznaczona numerem 16.

Również i my mamy możliwość pomóc w Kasi w spełnieniu jej marzeń. Wysyłając smsa o treści MISSPOLONIA.16 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT/sms) dajemy jej szansę na stanie się Najpiękniejszą Polką.

Fot. Malwina Sulima, Konkurs Miss Polonia

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
amelka
amelka
7 lat temu

[quote name=”xyz”]Po tym jak powiedziała że „Inspiruje mnie… Martyna Wojciechowska” czyli lansowanie za kasę sponsorów to mojego głosu na pewno nie dostanie.[/quote] I obejdzie się. 😛
A Kasia i tak jest najlepsza. 😀 😀 😀

xyz
xyz
7 lat temu

Po tym jak powiedziała że „Inspiruje mnie… Martyna Wojciechowska” czyli lansowanie za kasę sponsorów to mojego głosu na pewno nie dostanie.

koneser
koneser
7 lat temu

[quote name=”KOT”]A DLACZEGO NIC NIE BYŁO TRANSMITOWANE W TV JAK ZAWSZE?????[/quote] bo od czasu Wachowicz i Kręglickiej ten konkurs stoczył się do poziomu bagna! a to już prawie 30 lat dziadostwa! prawie wszystkie ładne dziewczyny wyjechały do Anglii, Irlandii, USA … pamiętasz tę Siwiec z EURO 2012? „aniołki Kaczyńskiego”? gdzie one są? została tylko posłanka Gasiuk-Pihowicz 🙁 żadna porządna dziewczyna nie wystartuje w takim konkursie, a nikt normalny nie będzie głosował! Jeszcze wcześniej było można to traktować jako doskonałą zabawę: jednemu podobają się cycuszki małe i sterczące, innemu duże i tłustawe 🙂 , ale komercjalizacja, wymuszona przez tv i firmy reklamowe, zniszczyła nawet i to. Bardzo dobrze, że telewizja tego badziewia nie transmituje … Tytuł „Miss Polonia” powinien należeć do dziewczyny na poziomie, nie jakiejś pudernicy z silikonem i botoxem powszywanym wszędzie, gdzie się da…

KOT
KOT
7 lat temu

A DLACZEGO NIC NIE BYŁO TRANSMITOWANE W TV JAK ZAWSZE?????

Qqła
Qqła
7 lat temu

Piękna dziewczyna! Polki są najpiękniejsze!

Olkusz1
Olkusz1
7 lat temu

Gratulacje i powodzenia. Piękna kobieta!!!

konio
konio
7 lat temu

Znałem jedną Justynę z Bukowna. Bardzo gościnna koleżanka.
Pozdrowienia

Bukowno
Bukowno
7 lat temu

Ach to Bukowno, tak rozkwita i pięknieje :).