Powiat

2,5 tony żywności – to efekt Wielkanocnej Zbiórki Żywności, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności. W miniony piątek i sobotę klienci niektórych sklepów dzielili się zakupami z najbardziej potrzebującymi.

Tradycyjnie wolontariusze (ze szkół średnich: I LO, II LO, IV LO, ZS Nr 1, ZS nr 3, ZS nr 4 oraz ze szkół podstawowych w Zedermanie i w Chechle) dyżurowali m. in. w olkuskich sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach. Tam zbierano różnego rodzaju produkty spożywcze dla potrzebujących z naszego terenu. Mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi zakupami. Świąteczne paczki przygotowane z zebranych produktów trafią przed Wielkanocą do osób i rodzin będących w potrzebie, również do rodzin uchodźców z Ukrainy, których dzieci uczęszczają do szkół biorących udział w zbiórce.

-Na naszych wolontariuszy zawsze można liczyć. Rekordziści zbiórki to uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 – zebrali przez dwa dni 756,5 kg! Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach – to dzięki Wam dzięki wielu potrzebujących będzie miało lepsze święta! To naprawdę dużo znaczy. Słowa podziękowania kierujemy również do sklepów uczestniczących w akcji oraz oczywiście naszych wspaniałych wolontariuszy – mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu i całej akcji Janina Lenarczyk.

Kolejna zbiórka żywności odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia.

fot. organizatorzy0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
11 miesięcy temu

Tylko pamiętajcie, że w kościele prawosławnym Wielkanoc przypada tydzień później niż w kościele katolickim, a Boże Narodzenie to i 2 tygodnie później.