wypadek chrz

Do bardzo groźnego wypadku doszło w czwartek tuż przed południem na drodze wojewódzkiej 783 na odcinku z Olkusza do Wolbromia. Na wysokości Chrząstowic zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Jadący z Wolbromia do Olkusza samochód audi z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadące z naprzeciwka seicento, którym podróżowały 4 kobiety. Podczas prowadzonych działań ratowniczych na około 1,5 h wstrzymany został ruch drogowy.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali skierowani do szpitali. Uwolnienie ich z wraków samochodów wymagało użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Najciężej ranna kobieta została przetransportowana helikopterem do jednego z krakowskich szpitali. Dwie osoby przewieziono do szpitala w Olkuszu, a dwie do Miechowa.

– W działaniach ratowniczych uczestniczyły: 3 zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Wolbromia, 1 zastęp PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Olkusza, 1 zastęp OSP Dłużec, 4 karetki pogotowia ratunkowego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 5 radiowozów, 2 motocykle i 2 nieoznakowane samochody Policji – poinformował mł. bryg. Marcin Maciora, oficer prasowy PSP w Olkuszu.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji, funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego dramatycznego wypadku.

Fot. Mariusz Tabor i PSP w Olkuszu.

 

wypadek chrz3

wypadek cchrz2

21
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
21 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Bartoszpamiętliwyktośkaobserwator21. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Statystyk
Statystyk

Jedna kobieta na drodze to problem, pięć kobiet do problem do 10 potęgi. Wszystkim kobietom zawsze dobrze życzę, należy im się to.

tez kierowca
tez kierowca

gdyby nie te rowy przeciw czołgowe, a poszerzony zakręt i utwardzone pobocze nie byloby takich skutków. Nie pierwszy to wypadek w tym m-cu gdzie samochód z rowu wyciagają.

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”tez kierowca”]gdyby nie te rowy przeciw czołgowe, a poszerzony zakręt i utwardzone pobocze nie byłoby takich skutków. Nie pierwszy to wypadek w tym m-cu gdzie samochód z rowu wyciągają.[/quote]
Też kierowco, czy tobie też się zdarza zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu z nadmierną prędkością? Współczuję twoim przyszłym współuczestnikom ruchu! Gdyby nie rowy przeciwczołgowe to by tam stały drzewa i wtedy nie byłoby kogo wyciągać z rowu tylko trzeba by skrobać z pni drzew. Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.

anonim
anonim

Te rowy przeciw czołgowe są po prostu robione już na ruskich…

miroo
miroo

skoro audi jechalo od wolbromia a seicento od olkusz, to jakim cudem seicento znalazlo sie po tej stronie rowy? jakby seicento jechalo od wolbr a audi od olk to ok…cos tu jest nie tak.

miroo
miroo

skoro audi jechalo od wolbromia a seicento od olk to jakim cudem seicento jest po tej stronie rowy??bo nie kumam… jak seicento jechalo by od wolbr a audi od olk to ok…

Kamila 1990
Kamila 1990

Czy ktoś wie skąd te kobietki jadace seicento? 😐

Magda
Magda

OSP Dłużec? 10 km a przybył, a gdzie OSP Chrząstowice, wstyd panowie strażacy z Chrząstowic!

Aldona
Aldona

[quote name=”miroo”]skoro audi jechalo od wolbromia a seicento od olk to jakim cudem seicento jest po tej stronie rowy??bo nie kumam… jak seicento jechalo by od wolbr a audi od olk to ok…[/quote]

zobacz sobie na zdj że samochody toją po jednej stronie drogi, przy takim zderzeniu wiadomo że samochodu nie zostaną na tyn samym panie ruchu

Aldona
Aldona

[quote name=”Statystyk”]Jedna kobieta na drodze to problem, pięć kobiet do problem do 10 potęgi. Wszystkim kobietom zawsze dobrze życzę, należy im się to.[/quote]

widać że masz problem z laskami za kółkiem, a panny prowadzą ostrożniej , a po 2 patrz co pisze w opisie, ponieważ to audi zjechało na przeciwległy pas wiec pewnie kierował nim jakiś koleś bez wyobraźni .

sergiusz
sergiusz

podobno kierowcy który jechał z olkusza to mu sie przysneło :zzz ale też może coś ze zdrowiem ?

magda
magda

W tym tekście jest nieprawda!!!!!

pasażer
pasażer

Jadące od strony Wolbromia tym Seicento cztery starsze panie w wieku około 65 lat jechały prawidłowo,natomiast kierowca audi jadący od Olkusza albo zasłabł za kierownicą albo przysnął bo powoli zaczął zjeżdżać na lewy pas i zderzył się z tym seicento .

skorpion
skorpion

[quote name=”Magda”]OSP Dłużec? 10 km a przybył, a gdzie OSP Chrząstowice, wstyd panowie strażacy z Chrząstowic![/quote]
To zależy od dyspozytora z olkuskiej PSP kogo wcześniej zaalarmuje!!! a nie od twojego widzimisię.

anonim
anonim

[quote name=”skorpion”][quote name=”Magda”]OSP Dłużec? 10 km a przybył, a gdzie OSP Chrząstowice, wstyd panowie strażacy z Chrząstowic![/quote]
To zależy od dyspozytora z olkuskiej PSP kogo wcześniej zaalarmuje!!! a nie od twojego widzimisię.[/quote]

Dłużec należy do ksr-g czyli krajowego systemu ratowniczego i gaśniczego i dlatego to oni są wzywani do akcji wraz z jednostkami zawodowymi.

.
.

Potwornie to wygląda. Dobrze, że wszyscy przeżyli.

obserwator21
obserwator21

Cytuję Statystyk:
Jedna kobieta na drodze to problem, pięć kobiet do problem do 10 potęgi. Wszystkim kobietom zawsze dobrze życzę, należy im się to.

Witać jesteś (moderacja)…. albo sam jeździć nie umiesz

ktośka
ktośka

[quote name=”Kamila 1990″]Czy ktoś wie skąd te kobietki jadace seicento? :-|[/quote]
a czy to ważne?

Kamila 1990
Kamila 1990

Niegrzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie. A jeśli pytam to chyba dla mnie ważne:(

pamiętliwy
pamiętliwy

[quote name=”miroo”]skoro audi jechalo od wolbromia a seicento od olkusz, to jakim cudem seicento znalazlo sie po tej stronie rowy? jakby seicento jechalo od wolbr a audi od olk to ok…cos tu jest nie tak.[/quote]
To jest dokładnie tak jak z Tutkiem. Miał wylądować na lotnisku a spadł przed, nie miało być tam całego polskiego dowództwa a było bo tak chciał Prezydent, coś Tu jest nie tak?!

Bartosz
Bartosz

[quote name=”Thierry la Fronde”][quote name=”tez kierowca”]gdyby nie te rowy przeciw czołgowe, a poszerzony zakręt i utwardzone pobocze nie byłoby takich skutków. Nie pierwszy to wypadek w tym m-cu gdzie samochód z rowu wyciągają.[/quote]Też kierowco, czy tobie też się zdarza zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu z nadmierną prędkością? Współczuję twoim przyszłym współuczestnikom ruchu! Gdyby nie rowy przeciwczołgowe to by tam stały drzewa i wtedy nie byłoby kogo wyciągać z rowu tylko trzeba by skrobać z pni drzew. Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.[/quote] Kierowca audi jechał 70 km/h więc nadmierna prędkość to nie była… Zjechał na przeciwległy pas ruchu… Czytaj więcej »