kronika policyjna

34-latek odpowie za kradzieże i kradzieże z włamaniem

Olkuscy policjanci ustalili mężczyznę, który w latach 2012-2014 włamywał się do domów (najczęściej w budowie), garaży, pomieszczeń gospodarczych i kradł głównie elektronarzędzia oraz kable elektryczne. Jego łupem padły m.in. przewody instalacji elektrycznej, wiertarki, spawarki, szlifierki, butle gazowe, skrzynie narzędziowe, przedłużacze, a nawet króliki. Mężczyzna „działał” nie tylko w Olkuszu, ale i w okolicznych miejscowościach naszej gminy. Wszystkie czyny zabronione popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. 34 -letni olkuszanin usłyszał 15 zarzutów z art. 278 i 279 kodeksu karnego. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

 

Skuter zderzył się z samochodem

30 marca br. około godziny 14:00 na ul. Leśnej w Zarzeczu (gmina Wolbrom) seat zderzył się ze skuterem. Do olkuskiego szpitala przewieziono dwie osoby podróżujące jednośladem. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego motorowerem.

Potrącenie pieszej w Olkuszu

31 marca br. około godziny 9:30 na ul. 20-stu Straconych w Olkuszu opel, kierowany przez mieszkankę Chrzanowa, potrącił przechodzącą przez jezdnię 75-letnią olkuszankę. Piesza z obrażeniami wewnętrznymi została przewieziona do Nowego Szpitala w Olkuszu. Policjanci ustalają przyczyny oraz okoliczności zdarzenia.

13–letni rowerzysta potrącony przez samochód

31 marca br. około godziny 16:20 w Gorenicach potrącony został rowerzysta. Nastolatek prawdopodobnie wyjechał z terenu jednej z posesji wprost pod nadjeżdżającego osobowego fiata. Chłopiec doznał obrażeń głowy. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.
    
Skradziono audi

Nocą 1 kwietnia br. z parkingu przy ul. Legionów Polskich w Olkuszu skradziono audi o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nad sprawą pracują olkuscy kryminalni.

Kradzież paliwa w Bukownie

Prawdopodobnie nocą 28 marca br. włamano się do zbiornika paliwa ładowarki zaparkowanej na ul. Wiejskiej w Bukownie. Złodziej zabrał około 60 litrów paliwa oraz dwa akumulatory pojazdu. Trwa szacowanie strat. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.  

Zatrzymano włamywaczy

30 marca br. około godziny 22:45 olkuscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch mężczyznach usiłujących włamać się do jednego ze sklepów monopolowych na ul. Szpitalnej. Jeden z nich wybił szybę oraz próbował wyważyć drzwi wejściowe do sklepu. Do środka jednak nie weszli i uciekli przed przyjazdem patrolu Policji. Godzinę później olkuscy policjanci zatrzymali obu mężczyzn. 27- oraz 39-letni mieszkańcy Olkusza zostali przewiezieni do „aresztu” olkuskiej komendy. Starszemu z nich przedstawiono już zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do sklepu. Grozi mu kara 10 lat więzienia.
    
Policjanci z Wolbromia zatrzymali wandali

31 marca br. wolbromscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wolbromia, którzy dwa dni wcześniej zniszczyli lampy oświetleniowe znajdujące się w klatkach schodowych bloków zlokalizowanych na os. Łokietka w Wolbromiu. Mężczyznom w wieku 18 oraz 20 lat przedstawiono już zarzut zniszczenia mienia o wartości około 1100 złotych. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
    
    
    
    
    
          

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze