mok konkurs recyt sp i gimn

Po raz trzeci w tym roku olkuski Miejski Ośrodek Kultury gościł młodych recytatorów. W marcu najpierw odbyły się tam eliminacje powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a potem zmagania ich młodszych koleżanek i kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Olkusz. W środę 2 kwietnia zwycięzcy drugiego z konkursów, wraz z najlepszymi recytatorami z sąsiednich gmin rywalizowali o tytuły najlepszych recytatorów w powiecie.

Prezentacje blisko 40. finalistów oceniało jury w składzie: dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, instruktor teatralny i aktor Adam Radosz, aktor, instruktor teatralny i filmowiec Michał Skiba oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu Magdalena Medyńska.

Konkursowe przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach recytatorskich: szkół podstawowych i gimnazjów oraz w kategorii poezji śpiewanej. Wśród uczniów „podstawówek” najlepszą okazała się Maria Sioła ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Drugą nagrodę jury przyznało Jakubowi Salwińskiemu z SP Nr 9 w Olkuszu, zaś trzecią nagrodę wyrecytowała jego szkolna koleżanka Nadia Solecka. W tej kategorii wyróżnieni zostali: Jakub Skowron z SP Nr 1 w Bukownie, Natalia Leśniak z SP w Chechle oraz Jagoda Brzozowska z SP Nr 6 w Olkuszu.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła Anna Gonera z Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu. Dwie drugie nagrody zdobyli: Ada Krzystańska z Gimn. w Kluczach i Oskar Barczyk z Gimn. w Gołaczewach. Jury przyznało również dwie trzecie nagrody, które przypadły uczniom Gimn. Nr 4 w Olkuszu: Marcinowi Borowskiemu i Izabeli Pięcie. W tej kategorii wyróżniona została Agnieszka Cenda z Gimn. Nr 2 w Wolbromiu.

Wśród uczestników rywalizacji w kategorii poezja śpiewana pierwsza nagroda nie została przyznana. Jury uznało za to, że na drugą nagrodę zasługują dwie finalistki: Joanna Kocjan z SP Nr 4 w Olkuszu oraz Julia Zalewska z SP w Chechle. Nie było też tym razem nagród trzecich, natomiast wyróżnieni zostali: Oskar Sokołowski z Gimn. Nr 1 w Olkuszu i Julia Nowak z Gimn. Nr 4 w Olkuszu.

W protokole z przesłuchań jury podkreśliło wysoki, w porównaniu z latami poprzednimi, poziom prezentacji oraz dużą liczbę uczestników.

O terminie gali wręczenia nagród laureatom konkursu powiadomimy w odrębnym komunikacie.

Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Olkuszu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu. Przesłuchania prowadziła Kierownik Działu Artystycznego MOK Beata Soboń.

Tekst nadesłany przez MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze