dotacja na piece2

Gmina Olkusz otrzymała unijne wsparcie na wymianę 66 starych, nieekologicznych pieców na ekologiczne urządzenia. Umowa na unijne dofinansowanie w wysokości prawie 617 tys. złotych została już przekazana.

Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość tego zadania wynosi ponad 641 tysięcy złotych. Stosowną umowę na dofinansowanie burmistrzowi Olkusza Romanowi Piaśnikowi przekazał Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Warto pamiętać, że Małopolska jako pierwszy region w Polsce rozpoczęła walkę ze smogiem wprowadzając uchwały antysmogowe. – Polityka czystego powietrza przyświeca zarządowi województwa od długiego czasu. Ciesze się, że w gminie Olkusz znaleźliśmy odpowiedniego partnera do współpracy – mówił na spotkaniu w olkuskim magistracie Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

dotacja na piece1

W sumie Olkusz otrzyma ponad 1 mln 400 tys. złotych dotacji na ekologiczne ogrzewanie. Gmina realizuje bowiem jeszcze jedno zadanie pn. „Eliminacja niskosprawnych urządzeń grzewczych w Gminie Olkusz i ich wymiana na kotły wykorzystujące paliwa gazowe i biomasę”. Ta umowa została podpisana jeszcze w grudniu.
– Smog jest realnym problemem – nie tylko w Olkuszu, ale na całym świecie. Podejmujemy zdecydowane działania – od edukacji ekologicznej, przez wymianę kotłów, po planowany zakup nowego taboru komunikacji miejskiej. Dzięki dofinansowaniu tych inicjatyw możemy – i robimy – znacznie więcej. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wymianę swojego pieca, już niebawem będą mogli ogrzewać swój dom nie tylko taniej, ale też bardziej ekologicznie. Za wsparcie płynące z Województwa w imieniu wszystkich olkuszan gorąco dziękuję – komentuje Roman Piaśnik.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego w całym województwie wymienionych będzie ponad 26 500 starych pieców. Łączna wartość dotacji na tego typu działania to 295 mln złotych. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukaszsz
Łukaszsz
6 lat temu

W tym roku chcę wymienić piec węglowy na peletowy (Kostrzewa EEI Pellets 12kW). I chciałbym uzyskać na ten cel dotację 🙂 Więc jak dają pieniądze to czemu by z nich nie skorzystać?

Teresa Widła
Teresa Widła
6 lat temu

[quote name=”Lidzia”][quote name=”Teresa Widła”][quote name=”Lidzia”]Lidzia umie się zawsze wcisnąć tam, gdzie coś się dzieje mimo, że już wpływu na nic nie ma :-*[/quote]
Otóż to lans i jeszcze raz lans, a chodzą słuchy po Lgocie że ma iść do GOwina 😆 :lol:[/quote]
To by było ciekawe jak by tam przeszła… szczyt obłudy! Nie sądzę jednak, żeby Ją tam chcieli, bo za dużo jadu w kierunku „dobrej zmiany” wylała.
Ale w polityce nigdy nie mów nigdy 😛 w końcu to drugi najstarszy zawód świata :P[/quote]

Ona u siebie na wsi druga po Proboszczu więc trochę głosów na prawicę by zgarnęła 😛 😛

Lidzia
Lidzia
6 lat temu

[quote name=”Teresa Widła”][quote name=”Lidzia”]Lidzia umie się zawsze wcisnąć tam, gdzie coś się dzieje mimo, że już wpływu na nic nie ma :-*[/quote]
Otóż to lans i jeszcze raz lans, a chodzą słuchy po Lgocie że ma iść do GOwina 😆 :lol:[/quote]
To by było ciekawe jak by tam przeszła… szczyt obłudy! Nie sądzę jednak, żeby Ją tam chcieli, bo za dużo jadu w kierunku „dobrej zmiany” wylała.
Ale w polityce nigdy nie mów nigdy 😛 w końcu to drugi najstarszy zawód świata 😛

Pan Piecyk
Pan Piecyk
6 lat temu

[quote name=”AUTOR tekstu”] Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wymianę swojego pieca, już niebawem będą mogli ogrzewać swój dom nie tylko taniej, ale też bardziej ekologicznie[/quote]
Ja już ogrzewam,założyłem ogrzewanie gazowe nie czekając na sprawy biurokratyczne.
Dokąd mam się udać po dopłatę?

Teresa Widła
Teresa Widła
6 lat temu

[quote name=”Lidzia”]Lidzia umie się zawsze wcisnąć tam, gdzie coś się dzieje mimo, że już wpływu na nic nie ma :-*[/quote]
Otóż to lans i jeszcze raz lans, a chodzą słuchy po Lgocie że ma iść do GOwina 😆 😆

pasażerka
pasażerka
6 lat temu

Usuńcie wreszcie to drzewo przy wiacie przystankowej naprzeciw dawnego hotelu.Nawet metra p Inżynier nie zostawił dla pieszych,matek z wózkami,wózków inwalidzkich…A na kierowcach wymuszacie 1,5 m.

Lidzia
Lidzia
6 lat temu

Lidzia umie się zawsze wcisnąć tam, gdzie coś się dzieje mimo, że już wpływu na nic nie ma :-*

Olkuszanin123
Olkuszanin123
6 lat temu

A co tam robi Pani …….. z PO?