Artykuł sponsorowany

Ciekawym sposobem na inwestycję jest zakup wierzytelności – wskutek tej transakcji prawa do długu zostają przeniesione. Stanowi to trafne rozwiązanie dla wierzyciela, który chce uniknąć procedur dochodzenia swoich praw i egzekwowania należności, a także dla inwestora. Sprawdź, kiedy warto kupić wierzytelność i czy jest to dobra propozycja dla Ciebie!

Z tego artykułu dowiesz się:
• dla kogo zakup wierzytelności jest dobrym rozwiązaniem,
• na czym polega sprzedaż wierzytelności,
• na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Kiedy warto rozważyć zakup wierzytelności?
Taki sposób inwestowania pieniędzy daje możliwość zakupu nieruchomości zlokalizowanych w całym kraju. Są to obiekty z obciążoną hipoteką, więc jeśli osoba zadłużona nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, Ty – jako inwestor – możesz stać się nowym właścicielem nieruchomości. Koniecznie sprawdź najnowsze oferty i przekonaj się, czy sprzedaż wierzytelności to trafna propozycja dla Ciebie.

⚠️Pamiętaj!
Z pewnością jest to rozwiązanie dla inwestorów, którzy mogą poświęcić czas i zaangażować się w proces odzyskiwania należności. Jeśli liczysz na natychmiastowy zwrot z inwestycji, sprzedaż wierzytelności nie jest dla Ciebie ⚠️

Czym jest sprzedaż wierzytelności?
Sprzedaż wierzytelności polega na przeniesieniu praw do długu na inny podmiot – od tego momentu to inwestor zyskuje możliwość ubiegania się o spłatę należności od osoby zadłużonej, a dotychczasowy wierzyciel odzyskuje swoje pieniądze. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, aby zminimalizować ryzyko inwestycji.

Uwaga!
Kupuj wyłącznie wierzytelności:
• zabezpieczone hipoteką,
• wymagalne,
• bezsporne,
• nieprzedawnione.

Ogranicz ryzyko do minimum
Te kryteria dają Ci pewność, że masz prawne podstawy do ubiegania się o spłatę zadłużenia i nie ma żadnych wątpliwości dotyczących zasadności Twoich roszczeń. Dzięki temu wiesz, że osoba zadłużona nie ma możliwości ich zakwestionowania, a nawet jeżeli okaże się niewypłacalna, Twoim zabezpieczeniem jest nieruchomość.