sport lekka2

Biegacze reprezentujący sekcję lekkiej atletyki Integracyjnego Klubu Sportowego Olkusz w Olkuszu, w pierwszy prawdziwie wiosenny weekend kwietnia rywalizowali aż w czterech różnych imprezach sportowych:

1. Najmilsze wieści przybyły z Ustrzyk Dolnych, skąd olkuska młodzież przywiozła 3 medale zdobyte podczas Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów młodszych i Juniorów w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na Krótkim Dystansie. Kamil Wichary zdobył złoty medal a Karolina Kwapisz srebrny na dystansie 1,5 km w kategorii młodzików. Adrian Wojtacha, w kategorii Juniora na dystansie 4 km wywalczył brąz. W punktacji klubowej IKS Olkusz zajął wysokie 6 miejsce.

2. W Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, gdzie Bartosz Karoń równocześnie reprezentujący swoją uczelnię Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zajął 10 miejsce w biegu na 9 km.

3. W Krakowie na terenach zielonych AWF Kraków oraz w Parku Lotników Polskich młodzież z całego województwa (i nie tylko) rywalizowała w ramach III edycji Krakowskiego Festiwalu Biegów Przełajowych na dystansach od 1 do 4 km.
Nasi reprezentanci wystartowali na najdłuższym z nich i tak:
Seniorzy Emmanuel Wojtacha oraz Mateusz Klich zajęli odpowiednio 4 i 6 miejsce w swojej kategorii. Natomiast junior młodszy Paweł Węglarz zdobył miejsce czwarte, który to równocześnie rywalizował w ramach Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Biegach przełajowych.

4. W Dąbrowie Górniczej odbył się VIII Półmaraton, którego trasa wiodła wzdłuż jeziora Pogoria. Jakub Sowiński zajął miejsce 411 z czasem 1,48,25. (w zawodach wzięło udział 1000 zawodników).