W Ustrzykach Dolnych rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. Biegali tam zawodnicy LKS-u „Kłos” Olkusz oraz IKS-u Olkusz.
Olkuski „Kłos” zajął trzecią lokatę w klasyfikacji drużynowej. Z grona zawodniczek tego klubu najlepiej wypadła Patrycja Zajega, która w grupie juniorek starszych zajęła trzecie miejsce.  W tej samej kategorii Kornelia Mączka była czwarta, a Paula Adamczyk piąta.

Wśród juniorów młodszych Aleksandra Cieślik uplasowała się na szóstej lokacie, Marta Poczęsna na ósmej, a  Artur Januszek na siódmej.
W górskich Mistrzostwach startowali również zawodnicy IKS-u Olkusz. W klasyfikacji kobiet na dystansie 6,1 km Anna Barczyk „wybiegała” szóste miejsce, Aneta Stawiarska ósme, Marta Łaskawiec dziesiąte, a Wioletta  Nowak siedemnaste. W kategorii seniorek panie zajęły odpowiednio: drugą, czwartą, szóstą i dziewiątą lokatę. W gronie młodzieżowców startował Bartosz Karoń, który – jak podaje jego trener Kazimierz Chechelski – po złamaniu śródstopia i kilkutygodniowej rekonwalescencji niedawno powrócił od treningów. W Ustrzykach był dziewiąty, a w kategorii juniorów piąty. W tej samej kategorii dalsze miejsca zajęli Paweł Łopuch (16 m.) i Wojciech Pasich (19 m.). W gronie juniorów młodszych Wojciech Pasich był drugi, odległe miejsca zajęli jego klubowi koledzy – Kacper Bielat 27., a Mateusz Klich 34.